Największa kaszubska powieść już dostępna w sieci. Bierzcie i czytajcie

 

Audiobook „Żece i przigodë Remusa” Aleksandra Majkowskiego, ponad 18 godz. czystej kaszubszczyzny już w internecie. Zainteresowani mogą odsłuchać i pobrać pliki bezpośrednio ze strony lektora: www.fopke.pl – zakładka „Baza tekstów i melodii”. Realizacja nagrań: Tadeusz Korthals, NORTH STUDIO. Wydawca: Kaszubska Agencja Artystyczna z Chwaszczyna.

 

– „Remus” zasługuje na to, aby go bliżej poznać. Zwłaszcza Kaszubi, mieszkańcy Pomorza mają szansę darmowego ściągnięcia z internetu najwybitniejszego dzieła w języku kaszubskim, które jest wciąż aktualne w swej treści. Ponad 18 tys. uczących się naszego języka i tysiące osób deklarujących tożsamość kaszubską na całym świecie może w domowym zaciszu, czy podczas lekcji kaszubskiego wsłuchać się w historię kaszubskiego bohatera literackiego i znaleźć się za jego sprawą w najbliższej okolicy: może w lesie Mirachowskim, może w kościerskim więzieniu czy w gronie pielgrzymujących na wejherowską Kalwarię. – mówi lektor.

 

– Zapytajcie swoich znajomych: działaczy z kaszubskich organizacji, organistę, dyrektora domu kultury, nauczycielkę, bibliotekarkę, studenta, sąsiadów, księdza proboszcza, panią w sklepie i wójta – czy już znają „Życie i przygody Remusa”. Z pewnością potwierdzą 🙂 Wysłuchajcie przygód „Remusa” a poznacie Kaszubów! – zachęca Fopke.

 

Tomasz Fopke / fopke.pl

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.