Najlepsze OC? Jak wybrać polisę, aby przyniosła realne korzyści

Zakres OC jest identyczny we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych. Wybór pierwszej lepszej polisy może narazić Cię jednak na dodatkowe koszty oraz utratę wartościowych benefitów. Jak wybrać OC, aby ochronić portfel i zyskać dodatkowe korzyści?

OC to OC — nie ma znaczenia, gdzie je kupię!, Każde OC chroni tak samo, jaka to różnica, po które sięgnę? Po co porównywać? Przecież wiadomo, co kupuję. Wciąż zbyt wielu kierowców wybiera polisę OC przypadkowo. Choć jej zakres jest określony prawem i identyczny dla wszystkich towarzystw, stawki dla tego samego kierowcy mogą znacząco się różnić! Sięgając po przypadkowe OC, możesz wyrzucić w błoto kilkaset, a czasem nawet kilka tysięcy złotych! Jak to możliwe?

Ogromne różnice w cenach OC

Na cenę OC wpływają przede wszystkim cechy kierowcy (historia szkodowości, doświadczenie za kółkiem, wiek, stan cywilny, wykonywany zawód) oraz parametry auta (wiek, model, marka, pojemność i moc silnika, miejsca rejestracji czy rodzaj paliwa). Choć wszyscy ubezpieczyciele biorą pod uwagę te same czynniki, stosują inne tabele zwyżek i zniżek oraz w odmienny sposób punktują poszczególne parametry. Głównym kryterium wyboru OC powinna być więc cena.

W styczniu wreszcie zdałem egzamin na prawo jazdy. Już kilka dni później kupiłem wymarzone auto — Hyundaia Coupe II. Kiedy rozpocząłem poszukiwania najlepszego OC, byłem przerażony. Najtańsze, jakie znalazłem, kosztowało ponad 2000 zł, najdroższe — aż 4000 zł. Niestety, najniższa stawka wciąż przewyższała moje możliwości finansowe. Zupełnie nie wiedziałem jak wybrnąć z tej trudnej sytuacji. Nie mogłem przecież zrezygnować z obowiązkowego ubezpieczenia — mówi Piotr, 27-letni mieszkaniec Chwaszczyna.

Skutecznym sposobem na znalezienie taniego OC jest porównanie propozycji poszczególnych towarzystw. Biorąc pod uwagę fakt, że na polskim rynku działa obecnie prawie 30 firm, oferujących polisy komunikacyjne nie jest to jednak prostym zadaniem. Wiedziałem, że na własną rękę na pewno nie uda mi się dotrzeć do ofert wszystkich towarzystw. Wielu ubezpieczycieli nie ma na stronach kalkulatorów ubezpieczeń, części firm zwyczajnie nie znam. Byłem w kropce — dodaje. 

 

mlody kierowca ubezpieczenie

Tanie OC dzięki kalkulatorowi

Skutecznym sposobem na porównanie dostępnych na rynku polis jest skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń.

Na reklamę kalkulatora OC online, dostępnego pod adresem https://kalkulator-ac-oc.pl/ natknąłem się w Internecie. Szanse na znalezienie taniego OC malały, a ja nie miałem przecież nic do stracenia. Postanowiłem spróbować. Szybko wpisałem niezbędne informacje i z zapartym tchem czekałem na wynik. Jakieś było moje zdziwienie, gdy wśród wielu przedstawionych ofert dostrzegłem tę, która szczególnie wyróżniała się na tle innych. Towarzystwo YCD. Jak się później okazało, ubezpieczyciel nie stosuje zwyżek za młody wiek i kieruje swoją ofertę właśnie do młodych kierowców, dyskryminowanych przez większość towarzystw. Podejrzewam, że gdyby nie porównywarka, sam nie znalazłbym tej oferty. Nigdy wcześniej nie słyszałem o takiej firmie — tłumaczy młody kierowca. 

 

szukanie ubezpieczenia

Jak działa kalkulator ubezpieczeń?

Kalkulator ubezpieczeń, przedstawiający ranking-oc-ac.pl działa niemal identycznie jak kalkulatory dostępne na stronach poszczególnych towarzystw. Po wypełnieniu krótkiego formularza zawierającego dane kierowcy i auta przedstawia jednak nie jedną, a kilkanaście zróżnicowanych cenowo propozycji. Skorzystanie z kalkulatora jest całkowicie darmowe, a przedstawione przez nią ceny nie różnią się od tych, jakie znajdziesz bezpośrednio na stronach ubezpieczycieli. Jeśli któraś z propozycji spełni Twoje oczekiwania, będziesz mógł od razu zawrzeć umowę i opłacić składkę. Bez wychodzenia z domu. Szybciej i wygodniej niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki kalkulatorowi ubezpieczeń nie tylko nie stracisz, ale również zyskasz — najlepsze OC, pieniądze, czas, a nawet dodatkowe świadczenia.

Najlepsze OC — nie tylko cena

Aby polisa była nie tylko tania, ale również jeszcze bardziej użyteczna, warto zwrócić uwagę na dodatkowe świadczenia oferowane przez ubezpieczyciela. Wiele towarzystwa dorzuca do OC darmową Zieloną Kartę (przydatną podczas podróży za granicę) oraz pakiet assistance, zapewniający wsparcie ubezpieczyciela (holowanie, auto zastępcze, dostarczenie paliwa, naprawę pojazdu na miejscu awarii) w nieprzewidzianych sytuacjach na drodze. Wybierając OC z profitami, zyskasz dodatkową ochronę, zachowując atrakcyjną cenę polisy.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.