Monitoring transportu coraz popularniejszy także w Polsce

Wielu właścicieli firm transportowych oraz logistycznych boryka się z problemem uczciwości swoich pracowników. Popularne zwroty jak na przykład „Lemoniada z niedolewki”, na stałe zagościły w języku polskim, wprowadzając w zakłopotanie niejednego pracodawcę. Problem jest o tyle duży, iż naraża firmy na olbrzymie straty finansowe.  Dodatkowo, rosnące ceny ubezpieczeń oraz paliw sprawiają, że systemy monitoringu pojazdów stają się nie tylko coraz bardziej rozchwytywane, ale także wskazane.

Złodzieje wciąż bezkarni

Lokalizatory GPS powszechnie kojarzone są z systemem  dodatkowo wspierającym zabezpieczenie pojazdu na wypadek kradzieży. Jest to oczywiście prawda, ale tylko częściowa. Okazuje się, że system ten idealnie sprawdza się także w dużych, transportowych przedsiębiorstwach, kiedy chcemy kontrolować uczciwość naszych pracowników. W dalszym ciągu zdarza się bowiem, iż pracownicy w nielegalny sposób nabywają paliwo ze służbowych samochodów, zwyczajowo okradając firmę.  Sposobów na pozyskanie odrobiny benzyny, zaznajomieni z tematem mają całkiem sporo, od podmiany paliwa na inny płyn, po przewiercanie baku i bezpardonowe opróżnianie go.  Najgorsze jest to, iż osoby te czują się bezkarne, gdyż kradzież nieprzekraczająca wartości 250 złotych to wciąż tylko wykroczenie i jako takie podlega w najgorszym wypadku upomnieniem lub karą grzywny.

Monitoruj stan paliwa na bieżąco

Polecanym rozwiązaniem dla firm okazuje się być nadajnik GPS z dodatkową kontrolą spalania pojazdu. To innowacyjne rozwiązanie święci swoje triumfy w Europie zachodniej i z powodzeniem wprowadzane jest także na polskim rynku. Idea monitoringu polega na zamontowaniu w samochodzie specjalnego urządzenia elektronicznego, niewielkich rozmiarów, które na bieżąco przez satelitę przekazuje do komputera dane o położeniu pojazdu oraz stanie faktycznym paliwa w zbiorniku. Dzięki niemu w dowolnej chwili poprzez połączenie z internetem lub usługę SMS’ową będziemy w stanie zweryfikować, czy nasz podwładny ma wobec firmy uczciwe zamiary.

Zalet jest więcej

Okazuje się, iż lokalizatory GPS sprawdzają się nie tylko przy kontroli stanu paliwa w samochodzie. To także świetne narzędzie służące do monitorowania tras oraz postojów kierowców. Nowoczesne nadajniki potrafią co kilka minut z dokładnością do metra podać współrzędne pojazdu, w którym ów nadajnik jest zamontowany. Niewielkie urządzenie można schować praktycznie w każdym miejscu, dzięki czemu trudniejsze jest do wykrycia. Szczegółowe raporty tras pracowników i ich wnikliwa analiza przyczynić się może do poprawy jakości pracy i zwiększenia efektywności podwładnych, co w perspektywie czasu objawi się zwiększonym zyskiem firmy oraz lepszą reputacją wśród potencjalnych kontrahentów. (źródło: http://www.gpsguardian.pl/)

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.