Mistrzostwa Świata w Funakoshi Shotokan Karate w Żukowie.

 

Dobiegły końca Mistrzostwa Świata w Shotokan Karate w Żukowie. 22 września 2013 r. rozegrały się walki finałowe, które zapewniły widzom niezwykłego widowiska sztuk walki i ogromnych niezapomnianych emocji. Najwięcej medali „zgarnęła” Ukraina. Mistrzostwo przypadło także Kazachstanowi, Łotwie, Rosji, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Republice Południowej Afryki, Norwegii. Oczywiście, nie zabrakło także Polaków na podium.

 

W dniach 20-22 września rozegrały się Mistrzostwa Świata w Karate w Żukowie. Ponad 700 zawodników z 18 krajów zjechało do Żukowa. Mistrzostwa rozgrywane były po raz XV, w Polsce po raz drugi. Mistrzostwa oficjalnie otworzyli: mistrz Keneth Funakoshi – prezydent federacji Funakoshi Shotokan Karate Asociacion oraz burmistrz Żukowa Jerzy Żurawicz i minister sportu – Joanna Mucha. Szefowa resortu sportu życząc zawodnikom sukcesów podkreśliła, że sama trenowała karate i zdobyła niebieski pas.

 

Burmistrz w przemówieniu przywitał wszystkich gości, a przede wszystkim Minister Sportu Joannę Muchę i Prezydenta Federacji Shotokan Karate Kenetha Funakoshi. Podziękował także Gdańskiemu Obszarowi Metropolitalnemu za pomoc w organizacji mistrzostw. Życząc zawodnikom sukcesów zakończył podziękowaniem w języku karate: Arigato!

 

Inaugurację uświetnił występ żukowskiej Rapsodii pod kierownictwem Beaty Stoppy i występ kaszubskiego zespołu folklorystycznego Stolem. Jak obiecywaliśmy – nie zabrakło pokazu mody karate w stylu kaszubskim. Modele i modelki zaprezentowali pięć szkół haftu kaszubskiego, w tym oczywiście haft żukowski. Kaszubskich akcentów na inauguracji było więcej. Drużyny z całego świata wprowadziły na salę rozgrywek panie z kół gospodyń wiejskich w strojach kaszubskich.

 

Rozegrano w sumie 140 konkurencji w różnych przedziałach wiekowych – od 6-latków do 45-latków. Mistrzostwa miały formę rywalizacji klubowej. Zawody odbywały się w dwóch konkurencjach KATA (walka z wyobrażonym przeciwnikiem) i KUMITE (sparing z przeciwnikiem).

Nadesłane:
Sylwia Kubryńska/UG Żukowo

 

{gallery}2013/2013-09/karate-zukowo{/gallery}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.