Mieszkańcy ulicy Prusa stracili trzy drogi dojazdowe do swych domów.

 

 

{module do-reklamy-intertekst|none}

17 czerwca odbyło się spotkanie mieszkańców ulicy Prusa. Podczas spotkania okazało się, że 3 z 4 dróg dojazdowych prowadzących do tego rejonu Chwaszczyna nie mają uregulowane stanu prawnego. Są we władaniu osób prywatnych, a jedyna droga dojazdowa będąca w władaniu gminy jest nieutwardzona.

 

Inicjatorem spotkania był Waldemar Kowalski mieszkaniec ulicy Prusa. W spotkaniu uczestniczyli obok mieszkańców sołtys Gerard Barsowski oraz radny powiatu kartuskiego Piotr Fikus. Spotkanie zostało zorganizowane w związku z tym, że wielu kierujących omija tędy zator na DK 20 i udaje się na DW 218. Dzieje się tak na skutek zamknięcia drogi Tuchom – Karczemki. Mieszkańców tego rejonu Chwaszczyna niepokoi ruch pojazdów ciężarowych, które również tędy objeżdżają rondo w Chwaszczynie łamiąc tych samym zakazy wjazdu dla pojazdów ciężarowych o masie powyżej 8t znajdujących się na Tuchomskiej w Chwaszczynie i Gdyńskiej w Tuchomiu.

 

Jak okazuje się jedyną drogą dojazdową dla mieszkańców ulicy Prusa znajdującą się w zasobach komunalnych gminy jest ta prowadząca od ulicy Tuchomskiej. Grunty pod drogą znajdujące się w zasobach gminy noszą numerację 486/20, 486/21, 478/9 oraz część ulicy Prusa o numerze działki 1027.

 

Pozostała część dróg znajduje się w rękach prywatnych. Część ulicy Ceynowy – fragment nad kanałem chwaszczyńskim (droga prowadząca do poczty), połączenie ulicy Prusa z DW 218 oraz część drogi łączącej Prusa z drogą w kierunku zamkniętej drogi Tuchom – Karczemki znajdują się w rękach prywatnych.

 

Niestety na spotkaniu nie zjawiła się znakomita większość z właścicieli-współwłaścicieli „prywatnych dróg”.

 

W dniu 21 czerwca o godzinie 14 w pobliżu posesji B. Prusa 31 odbędzie się kolejne spotkanie mieszkańców tym razem z z-cą burmistrza Markiem Trepczykiem.

 

Wojciech Albecki

 

{gallery}2013/2013-06/prusa{/gallery}

{module Autor-Wojciech-Albecki|none}

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.