Mieszkańcy Tuchomia mają nowy teren rekreacyjny dzięki wsparciu PSE

Autor: nadesłane: KGW Tuchom

W Tuchomiu, w gminie Żukowo powstały ścieżka edukacyjno-dydaktyczna i wiata grillowa. Inwestycje były możliwe dzięki zwycięskiemu projektowi Koła Gospodyń Wiejskich w Tuchomiu w dobrosąsiedzkim programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Na cel przeznaczono 20 tys. złotych.

Altana grillowa jest bezpiecznym miejscem do wypoczynku i integracji mieszkańców i turystów – przestrzeń przystosowano również dla osób z niepełnosprawnością. Z kolei ścieżka edukacyjno-rekreacyjna została wyposażona w ławeczki, kosze na śmieci, domki dla owadów i tablice edukacyjne.

Ścieżka edukacyjno-dydaktyczna powstała dzięki zwycięskiemu projektowi KGW w Tuchomiu i dofinansowaniu Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

„WzMOCnij Swoje Otoczenie” to ogólnopolski program grantowy, realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Skierowany jest do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednej z siedmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronach www.raport.pse.pl oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.

 

nadesłane: KGW Tuchom

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.