Mecz drużyn głodnych zwycięstwa

 

W sobotę o godzinie 16:00 Klub Sportowy Chwaszczyno wraz z Chemikiem Police rozpoczną bezpośrednią walkę o ligowe punkty. Spotkanie odbędzie się w Chwaszczynie. Wiosną policzanie wywieźli stąd 3 punkty wygrywając 3:0. KSCh musi w końcu przypomnieć sobie smak zwycięstwa na własnym boisku.

 

Chemik rewelacyjnie sobie radził wiosną poprzedniego sezonu. W ostatnich jedenastu spotkaniach wygrał ośmiokrotnie i raz zremisował. Ulegli mistrzowi ligi – Gryfowi Wejherowo i innej dobrze spisującej się drużynie wiosną – GKS Przodkowo. Początek sezonu 2015/16 nie jest udany dla chemików. W trzech meczach zgromadzili tylko jeden punkt, ale może to wynikać z trudnego terminarza. W pierwszym meczu 0:2 z Lechią II Gdańsk, zaś w drugim 1:2 z Pogonią II Szczecin. Z tymi drużynami zawsze się trzeba liczyć, a poprzeczka zawieszona jest jeszcze wyżej, gdy przybywają wzmocnienia z ekstraklasy. W trzeciej kolejce Chemik zremisował z Kaszubią Kościerzyna 1:1. Na drodze do zwycięstwa stanął Mateusz Machola – bramkarz Kaszubii, który raz po raz ratował swój zespół przed utratą bramki.

 

Żółto-zieloni przyjadą do Chwaszczyna głodni zwycięstwa. Wspomnienia mają stąd bardzo dobre. Nie tak dawno, bo 7 czerwca wygrali w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu 3:0. Zadaniem naszej drużyny jest sprawienie, by Chemik wracał do Polic w marnych humorach.

 

Nasz zespół natomiast jest spragniony domowego zwycięstwa. Od pięciu spotkań nie potrafił sprostać ekipom przyjeżdżającym do Chwaszczyna. Ostatnie domowe zwycięstwo miało miejsce 11 kwietnia – 5:0 z Astrą Ustronie Morskie. W kolejnych pięciu meczach tylko jeden remis – Lechia II Gdańsk 1:1. Trzy punkty przytulili do siebie GKS Przodkowo (0:3), Gwardia Koszalin (0:1), wspomniany Chemik (0:3) i Świt Skolwin (1:2). Na poziomie III ligi będzie to nasz siedemnasty mecz w Chwaszczynie. Do tej pory tylko pięć zwycięstw. Pora na szóste. 

 

Zapraszamy na oficjalną stronę klubu ks.chwaszczyno.pl

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.