Zostań SuperW – szukamy wolontariuszy do Szlachetnej Paczki

 

Przed nami XV edycja projektu SZLACHETNA PACZKA. W tym roku ponownie rusza razem z powiatem kartuskim. Potrzebni są ludzie dobrego serca, którzy włączą się i będą chcieli pomóc jako wolontariusze. Rozpoczyna się rekrutacja SuperW, niezwykłych wolontariuszy, którzy mogą pomóc zmienić kogoś świat na lepszy.

 

Szlachetna Paczka to magiczny projekt. Jednoczy, łączy pokolenia nie tylko w rozmowie, czy więzi, ale łączy je w pomaganiu innym. To niezwykłe jak wiele można zdziałać razem. Dlatego tak ważne jest wsparcie. Zarówno młodzież, jak ci starsi mogą udzielać się w Szlachetnej Paczce i stać się SuperW, do czego zachęcam – komentuje Piotr Chistowski, lider rejonu Kartuzy

 

Obecnie trwa rekrutacja wolontariuszy, którzy pomogą, poświęcą swój czas, zarezerwują miejsce w swoim sercu i pomogą w projekcie.

 

Kartuzy Szlachetna Paczka3

 

Wolontariat w Paczce jest powołaniem do służby dla innych ludzi, do przekraczania siebie dla innych, żeby zmienić świat – mówi ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek.

Wolontariusz nie ma mało zadań, jednak ta praca przynosi o wiele więcej korzyści niż wysiłku. Do zadań wolontariusza należą: spotkania z rodzinami w trudnej sytuacji materialnej i dobór tych, dla których pomoc może być realną szansą na poprawę sytuacji. Współpraca z darczyńcami przygotowującymi paczki oraz działanie w drużynie.

 

Kartuzy SzlachetnaPaczka2

Korzyści natomiast jest o wiele dłuższa lista, a przekonać można się o tym zgłaszając się na stronie www.SuperW.pl

 

W ubiegłym roku w rejonie Kartuz 27 rodzin otrzymało łącznie ponad 300 szlachetnych paczek. Przyczynili się do tego zarówno darczyńcy, jak i 12 wolontariuszy z całego Powiatu Kartuskiego, którzy dali dla projektu całe swoje serce.

Z Piotrem Chistowski – liderem rejonu Kartuzy można się kontaktować pod numerem telefonu – 727 419 456, bąź mailowo – P.Chistowski@gmail.com.

FORMULARZE MOŻNA WYPEŁNIAĆ NA STRONIE WWW.SUPERW.PL

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.