„Masz Głos, Masz Wybór” – edycja 2014

 

Szanowni Państwo,

Zapraszamy Was do wspólnego działania w ramach akcji Masz Głos, Masz Wybór. Na co dzień działacie w swoich gminach i macie na nie wpływ. Dzięki Wam mieszkańcy dowiadują się, że mają głos w ważnych sprawach.

 

2014 to szczególnie ważny rok – na jesieni odbędą się wybory samorządowe. Będziemy wybierać osoby, które będą rządzić gminą przez następne 4 lata. To bardzo istotne aby mieszkańcy poszli do urn i zagłosowali świadomie.

 

Dokonanie takiego wyboru jest trudne. Zdarza się, że kandydata typujemy dopiero w dniu głosowania, często już w lokalu wyborczym. Stawiamy X przy nazwisku, które kojarzymy z plakatów. Wybór przypomina więc grę w totka. Możemy to razem zmienić.

 

Przygotowaliśmy 6 krótkich sposobów na to, aby dobrze przygotować gminę do wyborów. Wspólnie z nami będziecie mogli przeprowadzić debaty wyborcze tak, aby dotyczyły tematów, które są najważniejsze dla mieszkańców, przygotować lokalne kampanie na rzecz udziału w głosowaniu, dopilnować kandydatów by przedstawili rzetelne programy, sprawdzić czy osoby starsze i niepełnosprawne mają szansę wziąć udział w wyborach

 

Do udziału można zarejestrować się na stronie internetowej www.maszglos.pl do 13 kwietnia 2014. Na stronie znajdziecie również szczegółowe informacje.

 

Udział w akcji jest nieodpłatny, a uczestnicy otrzymają pomoc Fundacji im. Stefana Batorego. Będą mogli wziąć udział w dwóch szkoleniach, które zostaną poprowadzone będą przez ekspertów z Centrum OPUS, Pracowni Zrównoważonego Rozwoju, Sieci Obywatelskiej – Watchdog Polska, Stowarzyszenia 61 i Stowarzyszenia Szkoła Liderów. Eksperci będą również wspierać uczestników na co dzień. Możecie liczyć na mailowe i telefoniczne porady, a nawet wizyty w Waszych gminach.

 

Zapraszam,

Joanna Załuska,

dyrektor programu Masz Głos, Masz Wybór

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.