„Mali Giganci” w Gminie Żukowo

Projekt obejmuje 277 dzieci w wieku przedszkolnym, tj. 4-6 lat, przyjętych do Oddziałów Przedszkolnych w Baninie, Borkowie, Glinczu, Miszewie i Chwaszczynie.

Głównym celem projektu jest wzrost udziału dzieci w wieku 4-6 lat w edukacji przedszkolnej, w tym utworzenie 42 trwałych miejsc wychowania przedszkolnego, poprawa jakości edukacji przedszkolnej w pięciu OWP w gminie Żukowo w okresie 01.09.2016–31.08.2018 r.

W ramach projektu przy Szkole Podstawowej w Glinczu utworzony został plac zabaw. W późniejszym etapie realizacji projektu przy Szkole Podstawowej w Chwaszczynie wykonany zostanie podjazd dla niepełnosprawnych a przy Szkole Podstawowej w Miszewie planowane jest zamontowanie platformy dla niepełnosprawnych.

Ponadto w oddziałach przedszkolnych zostaną przeprowadzone prace adaptacyjno-remontowe. W roku szkolnym 2017/2018 realizowane będą zajęcia logopedyczne, socjoterapeutyczne, arteterapia, gimnastyka korekcyjna, zajęcia językowe, robotyka, rytmika. Wszystkie zajęcia prowadzone będą z wykorzystaniem innowacyjnych form nauczania, nowoczesnych pomocy dydaktycznych, sprzętu multimedialnego. W ramach projektu zakupione zostaną laptopy, tablety, tablice multimedialne, projektory oraz urządzenia wielofunkcyjne.

Projekt „Mali Giganci” realizowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020, Edukacja, Edukacja przedszkolna.

Wartość projektu: 1 163 872,80 zł

Wnioskowane dofinansowanie: 989 291,88 zł

Wkład Gminy Żukowo: 174 580,92 zł, w tym wkład pieniężny 17.620,92 zł.

Beata Bujnowska-Kowalska
Informacja prasowa
Gmina Żukowo

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.