Łukasz Grzędzicki prezesem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego


XVIII Zjazd Delegatów Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego wybrał nowego prezesa. Został nim 30-letni Łukasz Grzędzicki. Zastąpi on Artura Jabłońskiego.

Ostateczna walka rozegrała się między Teresą Hoppe a Łukaszem Grzędzickiem.

 

 

Grzędzicki będzie pełnił funkcję szefa ZK-P przez najbliższe trzy lata.

 

 

W związku z ekspertyzą biura prawnego Senatu wskazującą na konflikt pomiędzy sprawowaniem mandatu senatora a prezesowaniem organizacji społecznej finansowane z budżetu państwa senator Kazimierz Kleina wycofał się z kandydowania na stanowisko prezesa Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Ostatecznie kandydatem delegatów wspierających wcześniej senatora Kleinę została długoletnia prezes gdyńskiego oddziału ZK-P – Teresa Hoppe. Po wstępnym zliczeniu głosów Łukasz Grzędzicki otrzymał 221 głosów a Teresa Hoppe 89 głosów.
Media podkreślają, że 30-letni Łukasz Grzędzicki jest najmłodszym szefem organizacji. Zastąpił na tym stanowisku Artura Jabłońskiego, który prezesował ZK-P przez sześć lat (kadencja trwa trzy lata).

 

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie jest największą na Pomorzu organizacją pozarządową. Liczy ponad 5 tysięcy członków.

 

źródło: naszekaszuby, kartuzy.naszemiasto.pl

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.