Leśna w Chwaszczynie ma projekt oświetlenia drogowego

W ubiegłym roku z inicjatywy mieszkańców został zgłoszony wniosek do funduszu sołeckiego na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla budowy oświetlenia drogowego ul. Leśnej w Chwaszczynie.

Dzięki poparciu mieszkańców, Pani Sołtys oraz Rady Sołeckiej udało się wygospodarować z funduszu sołeckiego kwotę 4000 zł, przy czym mieszkańcy zdeklarowali się, że przekażą na konto UG Żukowo kwotę 2000 zł jako darowiznę na opracowanie mapy do celów projektowych ul. Leśnej. Z ramienia UG Żukowo nad wykonaniem zadania czuwał pracownik urzędu pan Kazimierz Kwidziński. Kilkakrotnie kontaktowałem się z w/w pracownikiem urzędu w celu omówienia szczegółów projektu.

Oświetlenie drogowe zostało zaprojektowane po lewej stronie ul. Leśnej patrząc do strony DK 20. Na odcinku ok. 720 metrów zaprojektowane zostało 19 punktów świetnych. Szafka oświetleniowa stanie na granicy posesji o numerze 11 i 15F.

Pierwsza lampa oświetleniowa zaprojektowana została tak, aby oświetlała przejście dla pieszych, potem kolejne, średnio co ok. 40 metrów. 17 lampa stanie na wysokości drogi wjazdowej na posesje nr 45, 47, 49, 55, za nią zaprojektowane zostały kolejne 2 lampy.

Całość oświetlenia będzie oświetleniem z oprawami typu LED. W chwili obecnej trwają uzgodnienia dotyczące budowy oświetlenia drogowego.

pdfProjekt oświetlenia ulicy Leśnej w Chwaszczynie675.01 KB

Adam Skellnik

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.