Łatwiej z obwodnicy do Chwaszczyna

Jak podaje portal sąsiadującej dzielnicy Gdańska z Chwaszczynem osowa24.pl:
Rusza budowa „lewoskrętu” ze Spacerowej!

Wiemy że najlepsze byłoby rondo. Ale na nie miasto Gdańsk nie chce dać pieniędzy. Zatem będzie wreszcie lewoskręt ze Spacerowej w Kielnieńską. Chodzi o najbardziej zatłoczona krzyżówkę w Osowej a więc tę przy Osowskim Zakątku. Prace ruszą 22-go listopada.

 

To jeden z najbardziej palących problemów komunikacyjnych. Korki przy Biedronce (ul. Kielnieńska) dają się we znaki niemal wszystkim a zwłaszcza tym, którzy próbują skręcać czy w kierunku Osowskiego Zakątka czy też wyjeżdżają w kierunku Chwaszczyna. Miasto przeznaczyło 500 tys. złotych na wykonanie lewoskrętu z Węzła Wysoka w kierunku ulicy Wodnika. Dobudowany w tym rejonie będzie dodatkowy pas do skrętu w lewo. Zdecydowanie poprawi to przepustowość drogi w kierunku Chwaszczyna. Niestety niewiele to da tym z kierowców którzy jadąc od Wodnika, czy np Biedronki, będą chcieli przejechać w kierunku wspomnianego Chwaszczyna. Tu niestety nic się nie zmieni.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.