Kucharki z Chwaszczyna docenione w kulinarnej bitwie

 

Zespół z Chwaszczyna z tytułem Arcymistrza Kulinarnego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

W sobotę (3 marca 2018r.) w Krokowej odbyła się V edycja Regionalnej Bitwy Kulinarnej o tytuł Arcymistrza Kulinarnego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Zespóły z Wejherowa, Lipusza i Chwaszczyna mierzyły się z bohaterem konkursowych potraw – ziemniakiem.

W ramach konkursu należało przygotować w 99 minut zestaw trzech potraw z ziemniakiem w roli głównej, ściśle stosując się do dostarczonych przepisów:  kartoflanka, placki ziemniaczane oraz faworki.

Zwycięski zespół z Chwaszczyna, oprócz nagród rzeczowych, zyskał też prawo organizacji przyszłorocznej edycji Regionalnej Bitwy Kulinarnej.

 

Zachęcamy również do obejrzenia relacji telewizji TTM: http://www.telewizjattm.pl/dzien/2018-03-05/45751-bitwa-kulinarna-w-krokowej.html?play=on

 

 

arcymistrz kulinarny fot magda ttm 2

 

fot. źródło: nadmorski24.pl Magda/TTM

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.