Kto odśnieża Chwaszczyno i Tuchom? Dowiemy się 6 grudnia

W poniedziałek 28 listopada w imieniu czytelników portalu Chwaszczyno.pl zwróciliśmy się z prośbą do Urzędu Gminy w Żukowie o wskazanie firmy odśnieżającej sołectwa Chwaszczyno, Tuchom i Nowy Świat w sezonie zimowym 2016/2017. O tym, kto będzie wykonywał powyższe zamówienie, dowiemy się 6 grudnia.

Oprócz wskazania firmy realizującej świadczenie usług zimowego utrzymania dróg, ulic, chodników i placów w bieżącym sezonie zimowym poprosiliśmy o informacje nt. ilości pracowników, rodzaju sprzętu, którym będzie odśnieżany nasz rejon oraz przesłanie numerów telefonów do odpowiedniego konsorcjum.

Nasze pytanie podyktowane było obecną aurą i zapowiadanymi opadami śniegu. Poprosiliśmy o pilną odpowiedź. O powyższe pytali nas także Czytelnicy Chwaszczyno.pl.

Jak się okazało, mail dostępny na stronie głównej UG w Żukowie (ugzukowo@zukowo.pl) prawdopodobnie nie funkcjonuje lub nie jest obsługiwany. Nie polecamy tego adresu. Powyższe pytania przesłaliśmy ponownie, tym razem Inspektorowi ds. promocji i kontaktu z mediami, Pani Beacie Bujnowskiej-Kowalskiej. Dostaliśmy informację, że nasze zapytanie jeszcze Pani Inspektor nie dotarło i postara się jak najszybciej odpowiedzieć. Dzisiaj o godz. 14:54 dostaliśmy informację, że w naszym rejonie powtórzono przetarg na odśnieżanie, ponieważ nie złożono żadnej oferty.

Nie interesuje nas zawiła ścieżka obiegu dokumentów i informacji w gminie Żukowo. Mieszkańcy mają prawo wiedzieć, kto zajmuje się bądź co bądź tak istotną kwestią, determinującą chociażby drogę do pracy, czy szkoły. Wydaje się także, że przez tydzień czasu informacja powinna dotrzeć do odpowiednich osób pracujących w odpowiednich referatach.

W Biuletynie Informacji Publicznej znajdziemy zamówienie nr ZP.271.53.2016 opublikowane w dniu 28.11.2016 r. nt. Świadczenie usługi zimowego utrzymania dróg, ulic, chodników, placów w sezonie zimowym 2016/2017 na terenie gminy Żukowo – Rejon 3: Odśnieżanie i zwalczanie śliskości zimowej sołectwa: Chwaszczyno, Nowy Świat, Tuchom.

Czytamy w nim, że oferty na powyższe świadczenie należy składać w Urzędzie Gminy Żukowo w sali nr 10 w terminie do 6 grudnia do godz. 10:00. Zatem do wyłonienia firmy odśnieżającej nasz rejon pozostaje nam czekać do przyszłego wtorku, o ile wpłyną jakieś oferty.

pdfOgłoszenie.pdf118.68 KB

pdfSpecyfikacja istotnych warunków zamówienia421.73 KB

zipFormularze – wersja edytowalna36.72 KB

W pozostałych dwóch rejonach gminy Żukowo wybrano już wykonawców:

• Rejon 1: sołectwa: Glincz, Babi Dół, Skrzeszewo, Przyjaźń, Rutki, Borkowo, Otomino; w sołectwie Żukowo: ul. Pod Elżbietowo od drogi powiatowej w kierunku jeziora Głębokiego w sołectwie Leźno: miejscowość Lniska

Wykonawca:
Usługi Transportowe i Prace Ziemne Ryszard Piastowski
83-3330 Żukowo, Babi Dół 16/4

 

• Rejon 2 : sołectwa: Sulmin, Niestępowo, Widlino, Łapino Kartuskie, w sołectwie Leźno: miejscowość Leźno, Rębiechowo, Banino, Miszewo, Pępowo, w sołectwie Leźno: miejscowość Czaple

Wykonawca:
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe WAN-DRÓG Jan Wanke
80-297 Banino, ul. Lotnicza 80

 

Nie zmienia to faktu, że jednak Chwaszczyno dzisiaj ktoś odśnieżał. Widziano pługi po godzinie 6:00. Przecznice ulicy Sambora zostały jednak odśnieżone dopiero po godz. 11:00.

Wiele do życzenia pozostawia również sztuka odśnieżania…

 

Oto kilka komentarzy i zdjęć od Czytelników konta Chwaszczyno.pl na FB:

„Dzisiaj o godzinie 6.30 ulica Sambora nie była przejezdna. Na środku drogi stał zakopany samochód. Gdzie są służby drogowe gminy Żukowo?”

„Pług ul. Sambora („główną” tu drogą) przejechał dopiero o 7.20. Na pytanie kiedy boczne to odpowiedział że nie wie…”

odsniezanie1

fot. FB profilu Chwaszczyno.pl

„O 6.15 przejechał mi przed oczami pług. Ja mam urlop, ale sąsiedzi nie. Wieczorem już droga nadawała się do przejechania pługiem. Na tych dziurach, na śniegu ,,fajnie,, rzuca autem. Mijanie się samochodami – polecam.”

„Tak się zastanawiam – most budować, czy co!!! Wrr… co tu się dzieje :(((„

odsniezanie2

fot. FB  profilu Chwaszczyno.pl

Prognozy pogody zapowiadają dziś w nocy przymrozki na Kaszubach z przelotnymi opadami deszczu…

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.