Ks. Jan Twardowski jakiego nie znacie!

W pierwszą niedzielę kwietnia (02.04.2017 r.) zapraszamy do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie. Tam o godz. 16:30 przed zebranymi wystąpi Weronika Korthals.

Artystka urodziła się w Pucku w rodzinie z muzycznymi tradycjami. Jest trenerem wokalnym, dyrygentem, kompozytorem oraz producentem. Z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku (dyrygentura chóralna oraz wokalistyka). Występowała w Teatrze Buffo (musical Metro). Regularnie koncertuje ze swoim zespołem, komponuje dla różnych wykonawców, nagrywa w studio, prowadzi zespoły wokalne oraz dyryguje chórem. Przez słuchaczy Radia Kaszebe została wyróżniona tytułem „Kaszubski Artysta Roku. Jest laureatką Skry Ormuzdowej oraz Nagrody Remusa za wybitne osiągnięcia artystyczne.

weronika korthals zukowo 1

fot. nadesłane

Podczas żukowskiego koncertu Weronika Korthals zaprezentuje utwory, jakie znalazły się na jej najnowszej płycie: „On” inspirowanej poezją księdza Jana Twardowskiego. Płyta została wydana w 2015 r., tego roku obchodzona była również 100. rocznica urodzin Jana Twardowskiego. Wokalistka zanurzyła się w bogactwo poezji księdza Jana, a efektem jej pracy kompozytorskiej jest płyta pełna emocji i mądrości.

weronika korthals zukowo 2

fot. nadesłane

Koncert skłaniający do refleksji i zadumy, wpisuje się w obchody 12. rocznicy śmieci papieża Jana Pawła II, która przypada tego dnia.

Wstęp wolny.

 

Beata Bujnowska-Kowalska
Informacja prasowa
Gmina Żukowo

 

W ubiegłym roku Weronikę Korthals mogliśmy usłyszeć podczas Dożynek Parafialnych w Chwaszczynie – VII Festynie Kaszubskim.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.