Kosakowianie zaśpiewali w Chwaszczynie.

{module do-reklamy-intertekst|none}

 

W ubiegłą niedzielę, 11 sierpnia 2013 r., w kościele w Chwaszczynie mszę św. kaszubską uświetnił swym występem zespół „Kosakowianie” prowadzony przez Tadeusza Korthals.

 

Obok nich część słowną (czytania i modlitwę wiernych) przedstawili zrzeszeńcy z Gdańska- Osowej: Stefania Orzikowska, Henryk Stachurski oraz Józef Drywa. Odpowiedziom wiernych przewodził Karol Krefta, koordynator kaszubskich mszy św. w Chwaszczynie.

Podczas mszy, którą koncelebrowali ks. proboszcz senior Czesław Jakusz- Gostomski oraz ks.proboszcz Piotr Gruba, ochrzczonych zostało kilkoro nowych parafian. Po mszy goście zostali zaproszeni do plebanii na słodki poczęstunek, który przygotował chór „Strzelenka” z Tuchomia.

 

„Kosakowianie” przybyli do Chwaszczyna na zaproszenie miejscowego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

 

kosakowianie1

 

kosakowianie2

kosakowianie3

 

kosakowianie4

 

kosakowianie5

 

 

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.