Konsultacje w sprawie ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Autor: Gmina Żukowo

Gmina Żukowo ogłosiła konsultacje w sprawie zmiany wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Konieczność zmiany wynika z pisma otrzymanego od Regionalnej Izby Obrachunkowej w Gdańsku z dnia 24 września 2020 r. wystosowanego między innymi do Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów w którym RIO powołuje się na wyroki Sądu Administracyjnego ( sygn. Akt I SA/Bd 100/20; sygn. akt II FSK 16/16; sygn. akt II F SK 3267/18). Konsultacje zostaną przeprowadzone w okresie od 15 lutego 2021 r. do 15 marca 2021 r.

Konsultacje polegać będą na udzieleniu odpowiedzi na postawione w ankiecie pytanie: W przypadku konieczności zmiany stawki za odbiór odpadów, będzie istniała konieczność zmiany metody naliczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jaką metodę popierasz:

  • od każdego mieszkańca,
  • od ilości zużytej wody,
  • od powierzchni lokalu mieszkalnego,
  • od gospodarstwa domowego, jedna stawka bez względu na ilość osób w gospodarstwie.

Ankietę pobrać można poniżej. Dostępna jest również w wersji drukowanej w Urzędzie Gminy w Żukowie, ul. Gdańska 52 w Biurze Obsługi Klienta.

Wypełnioną ankietę należy złożyć w wersji papierowej w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Gminy w Żukowie lub do urny podawczej znajdującej się przed urzędem przy wejściu nr III. Ankietę można również wypełnić elektronicznie na stronie:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=yw4icePL506neG2tgkmGDqyix3H5hRlDvNEouYMpp05UNkpZRFFWT1FZU1NJR0pJWTFLRVkyNTFCMS4u

Wyniki konsultacji mają charakter opiniodawczy. Ze szczegółami zapoznać można się w treści Zarządzenia nr 43/2021 i nr 46/2021 Burmistrza Gminy Żukowo.

Pliki do pobrania:

Źródło: zukowo.pl

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

2 Responses

  1. Pytanie:
    Czy woda bezpowrotnie stracona (ogrodowa) miałaby być liczona do wyliczenia opłaty za odpady komunalne?

  2. naliczanie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od ilości zużytej wody to jakieś nieporozumienie. Woda nie produkuje śmieci tylko ludzie . Powinno być naliczane albo od osoby albo gospodarstwa domowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.