Koncepcja zagospodarowania palcu przy ul. Węglowej (za giełdą) w Chwaszczynie

 

W tegorocznym budżecie gminy Żukowo zostały zabezpieczone środki w wysokości 15 000 zł na „Wykonanie koncepcji zagospodarowania terenu przy skrzyżowaniu ulic Węglowej i Z. Nałkowskiej (za giełdą) – działka nr 571/15 z przeznaczeniem na cele kulturalno -rekreacyjno -sportowe”. Jest to jedno z przedsięwzięć funduszu sołeckiego, które decyzją mieszkańców sołectwa Chwaszczyno podczas zebrania wiejskiego, zostało ujęte we wniosku o podział funduszu na 2015 rok.

 

Przed przystąpieniem do przygotowania koncepcji, zostało złożone pismo sołtysa oraz członków rady sołeckiej do Burmistrza Gminy Żukowo o zajęcie jednoznacznego stanowiska w sprawie przygotowania koncepcji oraz ewentualnej sprzedaży nieruchomości. Nasze wątpliwości wynikały głównie z informacji odnośnie wystąpienia przedsiębiorstwa Marcopol Sp. z o.o. z wnioskiem o wydanie decyzji warunki zabudowy oraz z otrzymanym pismem od pana Czerwionke odnośnie roszczeń właścicielskich względem przedmiotowej nieruchomości. Równocześnie do urzędu zostało skierowane pismo mieszkańców ulicy Węglowej z inicjatywy jednego z mieszkańców o zablokowanie sprzedaży nieruchomości pod dalszą rozbudowę przedsiębiorstwa sąsiadującego z nieruchomością.

W konsekwencji na spotkaniu z mieszkańcami w ramach cyklu 'Moja ulica, Moje Chwaszczyno’ przedstawiciel przedsiębiorstwa Marcopol poinformował o wycofaniu wniosku o wydanie decyzji warunki zabudowy dla nieruchomości gminnej 571/15 oraz zaproponował przygotowanie propozycji zagospodarowania terenu tak aby spełnić oczekiwania wszystkich zainteresowanych stron.

W przedmiotowej sprawie w dniu 8.07.2015 roku odbyła się na terenie działki 571/15 wizja lokalna członków Komisji Komunalnej. Podczas spotkania zaproponowano aby odbyło się spotkanie przedstawicieli osób zainteresowanych kierunkiem zagospodarowania nieruchomości.

W terminie do 31.07.2015 roku osoby zainteresowane mogą wnosić na adres: soltys@rada.chwaszczyno.pl swoje sugestie i uwagi dotyczące przeznaczenia nieruchomości. Na początku sierpnia zostanie zorganizowane spotkanie Komisji Komunalnej Rady Miejskiej w Żukowie, sołtysa, członków rady sołeckiej, radnych z okręgów Chwaszczyna oraz przedstawicieli przedsiębiorców mających propozycje w stosunku do nieruchomości będących w zasobach gminy Żukowo. Ostateczna decyzja odnośnie kierunku oraz zakresu koncepcji zagospodarowania zostanie podjęta po przedstawieniu stanowisk wszystkich zainteresowanych stron.

Jolanta Wiercińska
Sołtys sołectwa Chwaszczyno

 

pismo dot koncencji zagospodarowania terenu przy weglowej1

pismo dot koncencji zagospodarowania terenu przy weglowej2

 

pismo mieszkancow dot funkcjonowania gieldy w chwaszczynie

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.