Komitet wspólnego zdjęcia otwarty na problemy mieszkańców gminy Żukowo

 

{module do-reklamy-intertekst|none}

Dnia 01.04.2011 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Komitetu Inicjatywy Wspólnego Zdjęcia Mieszkańców i Sympatyków Gminy Żukowo Marka Świeczkowskiego, Stanisława Kalickiego z Burmistrzem Jerzym Żurawiczem, Wiceburmistrzem Markiem Trepczykiem i Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Alojzym Falkiem.

 

Omówione zostały tematy lokalizacji i terminu wykonania zdjęcia, które wzbudziły wiele kontrowersji. Burmistrz J.Żurawicz zgłosił dodatkową lokalizację przy żukowskiej szkole podstawowej im. Obrońców Wybrzeża. Przypominamy, że dotychczas brano pod uwagę CH Byczkowski oraz parking przed restauracją „Gryf” z doskonałym widokiem na Perłę Sakralną Pomorza- Żukowski Zespół Poklasztorny. Wadą tej ostatniej lokalizacji jest płot oraz planowana inwestycja budowy myjni samochodowej. Inwestycja ta może kolidować z terminem zdjęcia oraz przysłonić perspektywę najcenniejszego zabytku architektonicznego Kaszub.

 

Komitet stanowczo zaprotestował przeciwko tej inwestycji.

 

Wiceburmistrz zaproponował zmianę terminu zdjęcia z 21 maja br. na 29 maja br. w związku z organizowanymi obchodami 10- lecia partnerstwa gmin Żukowo, Wendelstein, Saint-Junien i ewentualnym udziałem dodatkowej grupy 150 osób w tym przedsięwzięciu. Równocześnie Burmistrz przychylił się do prośby komitetu i dalsze prace komisji tematycznych odbywać będą się w tutejszym urzędzie gminy. W chwili obecnej trwają kolejne konsultacje oraz prace grup roboczych komitetu. Zapraszamy do kontaktu wszystkich chętnych do zaangażowania się w przygotowania do wykonania wspólnego zdjęcia  oraz zgłaszanie kolejnych inicjatyw i problemów do rozwiązania z terenu naszej gminy pod adresem e-mail: komitetzukowo@gmail.com.

{module do-reklamy-intertekst-2|none}

{module reklama-artykul-n|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.