Kolejna interwencja OSP Chwaszczyno na ul. Sambora I

 

W poniedziałek 18 września 2017 r. o godz. 16.15 na prośbę mieszkańców, po raz kolejny interweniowało OSP Chwaszczyno na ul. Sambora I. Straż została wezwana, ponieważ część drogi była całkowicie nieprzejezdna. Dla okolicznych mieszkańców temat jest znany od dawna. Obfite opady deszczu, brak odwodnień oraz zapadnięte płyty Jumbo spowodowały lokalnie zalanie tej drogi. Przesyłamy kilka zdjęć z akcji.

Do Burmistrza Gminy Żukowo Pana Wojciecha Kankowskiego oraz Radnego Gminnego Pana Mirosława Nowaka było w tej sprawie kierowane pismo już w grudniu 2015 r., w którym była mowa o problemach występujących na ul. Sambora I i koniecznych działaniach w celu doprowadzenia tej ulicy do możliwości normalnego użytkowania, w każdych warunkach pogodowych przez cały rok, tak dla pieszych, jak i samochodów.

Od momentu rozpoczęcia korespondencji w sprawie tej ulicy czyli od 2015 roku do dzisiaj, pisano wiele pism, rozmawiano wiele razy, były przeprowadzane wizje lokalne, i nic, no przepraszam, prawie nic nie zrobiono. Nie wliczając usunięcia zalegającego piasku, podcięcia paru badyli i wysypania tłucznia dnia 14.12.2016 r. w ogromną dziurę na tej ulicy, która po opadach deszczu zamieniała się w jezioro.

Przykre jest to, że od prawie dwóch lat korespondencja prowadzona z Gminą Żukowo jest jednostronna, nie otrzymujemy oficjalnych odpowiedzi bądź oficjalnego stanowiska, co by w tej sprawie można było zrobić, a rozmowy prowadzą donikąd. Rozumiemy, że stan dróg gminnych w Chwaszczynie jest generalnie opłakany i rozumiemy też, że potrzeba czasu i pieniędzy, żeby doprowadzić je do stanu normalności, albo chociażby przyzwoitości.

Drogi gminne podlegają Gminie i powinny być przez nie utrzymywane. Fundusz Sołecki partycypuje w kosztach corocznie, gmina swoje dorzuca, za co serdecznie dziękujemy, ale stan naszych dróg jest nadal opłakany. Należałoby skoncentrować się na ulicach, które notorycznie są zalewane i im w pierwszej kolejności należy się modernizacja.

Wszystko można zrobić, tylko trzeba chcieć i mieć pomysł oraz chęci pozytywnego załatwiania spraw i poważnego traktowania mieszkańców – płatników podatku.

Przykre jest to, że do takiej błahej sprawy musimy wzywać straż pożarną i marnować jej cenny czas.

 

Mieszkanka

fot. nadesłane Mieszkanka

sambora chwaszczyno 3

sambora chwaszczyno 2

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.