W niedzielę 17 września Msza Święta Kaszubska w Chwaszczynie

Po dwóch miesiącach przerwy wznawiamy w chwaszczyńskiej parafii Msze Święte z elementami języka kaszubskiego. W tym miesiącu posługę muzyczną i Liturgię Słowa przygotuje chór „Strzelenka” z Tuchomia.

Chórzyści na Mszy Świętej zaśpiewają pieśni: „Bóg prowadzy mie” (T. Fopke), „Të jes” (J. Stachurski), „Òjcze nasz” (T. Fopke), „Chwała Panu” (T. Fopke) i „Mariji séw” (sł.: E. Pryczkowski, muz.: T. Fopke) oraz części stałe: Sanctus i Agnus Dei.

Członkowie „Strzelenki” przygotują także Liturgię Słowa, w tym oba czytania i psalm responsoryjny.

Wszystkich sympatyków kaszubskiej pieśni i naszego regionalnego języka zapraszamy do wspólnej modlitwy w niedzielę 17 września o godz. 15:00 do małego kościoła w Chwaszczynie. Będą przygotowane modlitewniki i teksty z pieśniami.

Tego dnia chór „Strzelenka” z Tuchomia zaśpiewa także na Eucharystii z elementami języka kaszubskiego w pobliskiej parafii pw. św. Polikarpa w Gdańsku-Osowej. Tam o przygotowanie kaszubskich Mszy Świętych troszczy się Henryk Stachurski – wiceprezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Chwaszczynie.

zukowo 6

Msza Święta Dziękczynna za dary i plony ziemi / fot. Beata Bujnowska-Kowalska, zukowo.pl

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.