Kaszubskie wzory na kimonach – Mistrzostwa Świata Karate w Żukowie

 

W dniach 20 – 22 września 2013 roku w Żukowie odbędą się Mistrzostwa Świata w Funakoshi Shotokan Karate. Inaugurację mistrzostw uświetni pokaz mody sportowej… po kaszubsku.

 

Na czym to będzie polegać? Otóż modelki i modele zaprezentują się w niezwykłych strojach – takich, jakich jeszcze nie było. Kimona, które są nieodłącznym symbolem karate mają być ozdobione… haftem kaszubskim!

 

Ten niezwykły melanż japońskiej i kaszubskiej kultury ma na celu promocję miasta Żukowo, w którym odbywają się tegoroczne mistrzostwa świata i podkreślenie, że sport i kultura nie znają granic.

 

Inauguracja mistrzostw odbędzie się w piątek 20 września o godz. 14,00 na hali widowiskowo – sportowej w Gimnazjum nr 2 w Żukowie, ul. Armii Krajowej 2. Serdecznie zapraszamy!

 

 


 

Mistrzostwa Świata w Funakoshi Shotokan Karate te rozegrane zostaną po raz drugi w Polsce, a jest to już ich XV edycja. Do naszego regionu zjadą czołowi zawodnicy z różnych zakątków świata. Przewidywana liczba zawodników to około 700 osób. Mamy nadzieję, że będzie to bardzo ciekawe i niezapomniane widowisko, gromadzące pokaźną widownię. Imprezy o takim zasięgu, mają ogromne znaczenie promocyjne nie tylko dla naszej gminy czy województwa, ale są również okazją do promocji lokalnej kultury i biznesu.

 

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

XV-MISTRZOSTWA-SWIATA-W-KARATE-SHOTOKAN-FSKA

 

nadesłane: Sylwia Kubryńska

rzecznik prasowy UG Żukowo

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.