„Kaszubki” zaśpiewały na Mszy Świętej Kaszubskiej w Chwaszczynie

W minioną niedzielę 26 lutego o godz. 15:00 Panie z Zespołu Wokalnego „Kaszubki” uświetniły Mszę Świętą Kaszubską w parafii pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie.

W tym roku już po raz drugi członkinie KGW w Chwaszczynie czynnie uczestniczyły w oprawie Mszy Świętej z elementami języka kaszubskiego. Panie z „Kaszubek” przygotowuje Szymon Chyliński – akompaniator i kierownik zespołu.

Podczas Eucharystii Panie wykonały pieśni: „Òjcze nasz” (sł.: Aleksander Labuda, muz.: Jan Trepczyk, Wiesław Wasilewski), „W sztëczkù chleba” (sł.: ks. Jan Walkusz, muz.: Witosława Frankowska), „Aniele Bòżi” (sł.: Kazimierz Jastrzębski, muz.: Tomasz Fopke) oraz „Tatkù naj” (sł.: Alojzy Nagel, muz.: Witosława Frankowska).

Oprócz oprawy muzycznej „Kaszubki” przygotowały także Liturgię Słowa. I i II czytanie oraz Modlitwę Powszechną przedstawiła Teresa Makurat, a psalm wykonała Teresa Kreft.

Panie w tym roku zaśpiewały także w styczniu, gdzie przedstawiły kaszubskie kolędy. Kolejne dwie Msze Święte Kaszubskie przedstawi chór „Strzelenka” z Tuchomia. W marcu wykonają pieśni wielkopostne, a w kwietniu wielkanocne.

 

na zdjęciu: Kaszubki w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie / fot. Kazimierz Jastrzębski

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.