Kaszubi minęli Licheń

 

XXIX Kaszubska Pielgrzymka wciąż jest na pielgrzymim szlaku do Częstochowy. Prowadzi ją niestrudzony ks. prof. Jan Perszon. Jego autorytet i charyzmat dają szczególną siłę około dwustu pielgrzymom, którzy w spiekocie pokonują kolejne kilometry.

 

Pielgrzymka zaczyna się w Helu. Jest to najdłuższa trasa pątnicza w całej Polsce. Co kilka lat trudy marszu są zwiększane przez dodanie kolejnych odcinków. I tak jubileuszowa XXV pielgrzymka dotarła na Giewont. Wraz z około 400 Kaszubami, którzy dotarli pociągiem, modlili się u podnóża słynnego krzyża. Było to jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń ruchu kaszubskiego.

 

kaszubi lichen

 

Pięć lat później Kaszubi dotarli aż na Lewoczę, czyli do narodowego sanktuarium maryjnego Słowacji. Z kolei za rok, na jubileusz XXX pielgrzymki, trasa jej będzie wiodła do Krakowa. Wówczas pielgrzymi spotkają się z papieżem Franciszkiem.

 

kaszubi lichen 1

 

(ep)

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.