Kartuzy.info: Chwaszczyno. Spotkanie Jerzego Żurawicza z wyborcami i… niechcianym gościem

 

Wyjątkowo burzliwe było wyborcze spotkanie, które odbyło się w środowy wieczór w miejscowej szkole. Urzędujący burmistrz zdążył przedstawić swój program, w tym te elementy, które dotyczą Chwaszczyna. Podał też, kto będzie jego zastępcą, jeżeli wywalczy reelekcje. Po drugim pytaniu z sali zaczęła się ostra wymiana zdań.

 

 

Jerzy Żurawicz poinformował, że jego zastępcą, jeżeli wywalczy reelekcję, będzie Piotr Fikus. Swój wybór argumentował m. in. tym, że ich programy mają wiele wspólnych punktów. Dotyczą one m. in. spraw związanych z kanalizacją, budową dróg i bezpieczeństwem. Ponadto kampania wyborcza Piotra Fikusa nie była skierowana przeciwko niemu, w przeciwieństwie do tych, którzy chcą zniszczyć jego osobę.

 

Po informacji, że skanalizowana zostanie zachodnia część wsi i będzie to zadanie realizowane wspólnie z gminą Szemud w latach 2016 – 2017, skończył się spokój na sali.

 

Usłyszałem w kilku wypowiedziach pana burmistrza, że w gminie Żukowo jest pięknie, a byłoby cudownie, gdyby nie te korki – rozpoczął swoją wypowiedź Piotr Cackowski . – Chciałbym się zapytać, do kogo ten żal i pretensje. Jest pan przy władzy, z grubsza licząc, przez ponad 25 lat. Co pan w tym czasie uczynił? Jakie podjął działania, gdzie pan lobbował, gdzie angażował się ze swoimi propozycjami na szczeblu centralnym, żeby problem korków rozwiązać?

 

Dał pan już popis swoich umiejętności w jednodniówce wyborczej „Czas Żukowa”, gdzie mnie pan oczernił…. W tym momencie zrobił się na sali szum i nie było słychać słów burmistrza. Po chwili udało mu się jednak przebić przez podniesione głosy uczestników spotkania. – Nie jest pan mieszkańcem Chwaszczyna, a ja rozmawiam teraz z nimi.

 

Piotr Cackowski przez cały czas próbował kontynuować swój wywód. Na sali robił się coraz większy hałas i tumult.

 

Przez tę „ścianę hałasu” udało się wreszcie przebić Jolancie Wiercińskiej. Interesowało ją, czy można zmienić godzinę sesji na bardziej dogodne dla mieszkańców. Zwracała się z taką prośbą do radnych, ale bez efektu. Również wszelkie spotkania konsultacyjne w sprawach kontrowersyjnych dotyczących jej miejscowości powinny – jej zdaniem – odbywać się częściej i z udziałem mieszkańców.

 

Burmistrz Jerzy Żurawicz informował, że takie decyzje leżą w gestii żukowskich rajców. Jeżeli nowa rada wyrazi taką wolę, nic nie stoi na przeszkodzie. Adam Okrój, dotychczasowy szef rady miejskiej, tłumaczył, że proponował już takie rozwiązanie, ale nie uzyskało ono akceptacji. Kandydat na burmistrza dodał też, że wydłużona zostanie praca urzędu i będzie się konsultował z mieszkańcami.

 

Piotr Cackowski nadal czekał na odpowiedź burmistrza. Wreszcie się doczekał. – Bardzo dużo wysiłku i czasu włożyłem w załatwianie tej sprawy – wyjaśniał Jerzy Żurawicz. M. in. jeździłem z marszałkiem Strukiem do ministerstwa infrastruktury w tej kwestii. Spotkań na temat obwodnicy było bez liku. Proszę więc nie mówić, że w tej sprawie nic nie robiłem.

 

Znowuż zrobiło się głośno. Wymiana zdań pomiędzy autorem artykułów zamieszczonych we wspominanej jednodniówce z coraz bardziej zdenerwowanymi mieszkańcami zabrała sporo czasu.
Przybyli na spotkanie nie życzyli sobie jego obecności. – Niech pan wyjdzie stąd, my chcemy rozmawiać o Chwaszczynie, a pan zabiera nam czas – powiedział ktoś podniesionym głosem. – Czy mam pana wyprowadzić – proponował inny uczestnik spotkania.

 

Piotr Cackowski ociągając się, zdecydował się wreszcie wyjść. Na odchodne otrzymał oklaski w podziękowaniu, że nareszcie opuszcza salę.

 

czytaj więcej: http://kartuzy.info/wybory,samorzadowe,2014,20733,Chwaszczyno-Spotkanie-Jerzego-Zurawicza-z-wyborcami-i-niechcianym-gosciem.html

 

źródło: Katuzy.info / Longina Templin

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.