KARATE 1 Salzburg, Yamabushi Cup oraz powołania na Mistrzostwa Świata

Skromna 11-osobowa ekipa KS Gokken wyruszyła w sobotę do Osielska k. Bydgoszczy na YAMABUSHI CUP. W zawodach wzięło udział 320 osób z 22 klubów za całej Polski.

Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze, zdobywając 2 złote medale, 6 srebrnych oraz 4 brązowe. Najlepszym zawodnikiem z naszego klubu okazał się Błażej Pituła, zdobywając 1 złoty medal oraz 1 srebrny.

Starsza część kadry klubowej wzięła udział w kolejnym Karate 1 Series A, który tym razem odbył się w Salzburgu w Austrii: Dominik Korbolewski (kat. -60kg), Bartosz Potracki (kat. -67kg), Filip Wendt (kat. -84kg) oraz Klemens Ewald (kat. +84kg). Filip oraz Dominik zostali powołani z ramienia Kadry Polski.

Do naszego klubu zostały również wysłane powołania na Mistrzostwa Świata Karate WKF (organizacji, która jako jedyna wystartuje na Olimpiadzie w Tokyo 2020). Zawody odbędą się pod koniec października na Teneryfie w Hiszpanii. Jest to największa i najważniejsza impreza karate dla zawodników od 14 do 21 roku życia.

Nasz klub oraz Polskę reprezentować będą Sara Elwart kumite kobiet U21 – 61kg oraz Adam Piotrkowski kumite juniorów młodszych -70kg. Trzymamy kciuki!

 

Agata Uwijała / KS Gokken

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.