Już 4 maja startuje „Rowerowy Maj”

Szanowni Rodzice! Droga do szkoły może być znakomitą okazją do pogłębienia aktywności dzieci. Dlatego wspólnie z Miastem Gdańsk organizujemy akcję Rowerowy Maj.

Konkurs adresowany jest do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych. Liczymy przejazdy rowerowe (a także hulajnogą, na rolkach, wrotkach, itp.) przez cały miesiąc maj – od 4 do 31 maja, we wszystkie dni powszednie. Rywalizacja w formie zabawy odbywa się na trzech poziomach: szkolnym, klasowym oraz indywidualnym. O wyniku szkoły lub klasy zadecyduje liczba przyjazdów do placówki na rowerze w stosunku do liczby wszystkich uczniów w danej szkole lub klasie.

Akcja ma na celu zachęcić dzieci i ich rodziców do aktywnej podróży do szkoły. Nie zapomnijmy również o bezpieczeństwie! W związku z tym apeluję o zaopatrzenie dzieci w kaski, ochraniacze i elementy odblaskowe. Nagrodą dla każdego uczestnika będzie mały upominek za udział w akcji, a na tych najaktywniejszych czekają nagrody specjalne.

Zbliża się sezon rowerowy, w którym dzieci częściej wychodzą na dwór, jeżdżą na rowerze, wrotkach, rolkach czy hulajnodze, wybierają się na wycieczki rowerowe, uczestniczą w zawodach wrotkarskich. Jak wiemy, każda aktywność na świeżym powietrzu pozytywnie wpływa na ich zdrowie, rozwój i koncentrację.

miasteczko ruchu drogowego otwarcie 47

fot. Otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego przy ZPGiSP w Chwaszczynie w 2016 r.

Dlatego zachęcam do wzięcia udziału w akcji! Niech miesiąc Maj przyniesie Wam dużo radości i satysfakcji z kolejnych pokonanych kilometrów!

Burmistrz Gminy Żukowo
Wojciech Kankowski

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.