Jubileuszowa X Kaszubska Pielgrzymka z Chwaszczyna do Sianowa!

 
fot. z IX pielgrzymki do Sianowa.

Organizatorzy Pielgrzymki Pieszej z Chwaszczyna do Sianowa na odpust Matki Boskiej Szkaplerznej, Królowej Kaszub w dniach 18-19 lipca serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

 

 

W sobotę, 18 lipca br. wyruszamy w jubileuszową, dziesiątą Pieszą Pielgrzymkę do Sianowa na odpust Matki Boskiej Szkaplerznej, Królowej Kaszub. Spotykamy się w kościele na Mszy Świętej o godz. 7:00, po której nastąpi przerwa organizacyjna i wymarsz.

 

Trasa pielgrzymki wiedzie: z placu przy kościele w Chwaszczynie ulicami: Oliwską w stronę Kielna, przy stacji benzynowej w Karczemkach w stronę Warzna, potem przez Czeczewo do Kłosowa, dalej przez Trzy Rzeki, Rąb do Pomieczyna (gdzie zatrzymamy się na dłuższy postój). Następnie przez Hejtus, Smolne Błoto, Sianowską Hutę, Kolonię do Sianowa. Towarzyszyć nam będą w drodze orkiestra dęta, transport dla utrudzonych pielgrzymów, ich bagaże i zaopatrzenie.

 

W niedzielę 19 lipca, o godz. 10:00 wyruszamy spod gimnazjum w Staniszewie do Sianowa. Suma odpustowa rozpocznie się o godz. 11:30. Po niej nastąpi wymarsz w kierunku powrotnym, do Chwaszczyna.

 

Chętni byli zapisywani w biurze pielgrzymki (przy wyjściu z kościoła) po każdej Mszy Świętej przez pierwsze dwie lipcowe niedziele. Jeśli ktoś nie zdążył się zapisać, może to uczynić tuż przed wyjściem pielgrzymki, bądź w przypadku osób dołączających na trasie – podczas pielgrzymki.

 

Koszt udziału to 14 zł. Obejmuje on: udział orkiestry, ubezpieczenie, materiały pielgrzymkowe (śpiewniczek i chustkę). Należy zaopatrzyć się w prowiant. Młodzież do lat 18-tu (biorąca samodzielnie udział w pielgrzymce) zobowiązana jest dostarczyć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów.

 

Organizatorzy: Parafia pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie, Ochotnicza Straż Pożarna w Chwaszczynie, Koła Gospodyń Wiejskich w Chwaszczynie i Tuchomiu, Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie w Chwaszczynie oraz grupy duszpasterskie parafii.

 

Autobus
– sobota 18.07 – po przyjściu pielgrzymki do Sianowa i po Mszy Świętej o godz. 19:00 – zapisy na przejazd – Sianowo – Chwaszczyno będą dokonywane na postoju w Pomieczynie;
– niedziela 19.07 – o godz. 8:30 wyjazd spod plebani na Mszę Świętą odpustową do Sianowa i powrót z Mszy Świętej autokarem lub dołączenie do pielgrzymowania w drodze powrotnej – zapisy na przejazd Chwaszczyno – Sianowo i Sianowo – Chwaszczyno – były dokonywane po każdej Mszy Świętej w zakrystii.

 

Każdorazowy przejazd (sobota czy niedziela) – koszt 10 zł. Płatność przy wejściu do autokaru.

 

źródło: Biuletyn Parafialny

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.