Jeszcze jest czas, aby zagłosować na Sztërë Kotë

{module do-reklamy-intertekst|none}


Pozostało tylko kilka dni – tj. do północy w sobotę 27. kwietnia – aby oddać głos na najlepszą folkową płytę roku 2012! Wśród nominowanych do Wirtualnych Gęśli są Sztërë Kotë z płytą „Pola, lasë ë morze”.


Warto podkreślić, że jest to jedyna kaszubskojęzyczna płyta w tegorocznej edycji plebiscytu. Jak dotąd w 10-letniej historii nagrody żaden kaszubski czy pomorski album tego wyróżnienia nie zdobył, a nominowanych w ubiegłych latach było kilka, m.in. Olo Walicki czy Damroka Kwidzińska.
Nominacje do nagrody zostały ustalone przez organizatorów na podstawie kryteriów merytorycznych, a ostatecznego wyboru dokonują słuchacze i miłośnicy muzyki etnicznej, którzy na stronie www.gesle.folk.pl oddają swoje głosy! Głosowanie rozpoczęło się na początku marca.

Czy nominacja Sztërëch Kotów przeistoczy się w pierwszą statuetkę Wirtualnych Gęśli w rękach kaszubskiej muzyki? Pozostało mniej niż tydzień na oddanie głosu, nagroda zostanie wręczona w połowie maja w Warszawie na festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. Prosimy więc o „klik” na reprezentację Kaszub. Liczy się każdy głos, bo w ten sposób wspólnymi siłami promujemy Kaszuby, kaszubszczyznę i Pomorze na miejscu i w dalekich stronach!

Aktualności i kontakt: www.facebook.com/szterekote
Głosujemy na: www.gesle.folk.pl

 

Wojciech Albecki


 

 

{module Autor-Wojciech-Albecki|none}

{module dol-artykulu|none}

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.