Jesienne sprzątanie – podsumowanie

 

 

To druga edycja ogólnochwaszczyńskiego sprzątania. Tym razem wspólnie z uczniami szkoły w Chwaszczynie. Zarówno w piątek, kiedy lasy w poszukiwaniu śmieci przeczesywali uczniowie wraz z nauczycielami naszej szkoły, jak i w sobotę kiedy w akcje włączyli się pozostali mieszkańcy, była piękna, słoneczna pogoda. Humory dopisywały. Poświęcony czas przynosi rezultaty. Jak zauważyli uczestnicy dzięki wspólnym akcjom oraz regularnym wywożeniu śmieci przez pracowników leśnictwa śmieci jest coraz miej.

 

Tym razem podjęliśmy również próbę wyczyszczenia oszpeconych słupów i lamp dosłownie wytapetowanych ogłoszeniami i ulotkami. Nie wszystkie udało się doprowadzić do stanu normalności. Nieliczne grono pozostało do końca dzielnie czyszcząc barierkę wzdłuż ulicy Oliwskiej ze zbędnych dodatków. Tu odnieśliśmy zdecydowany sukces. Wieczorem wspólnie biesiadowaliśmy przy ognisku. Było to kolejne bardzo sympatyczne i udane spotkanie mieszkańców. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie.

 

Akcji patronuje portal Chwaszczyno.pl

Zdjęcia: Jacek Fopke, Damian Gutowski, Aleksanda Nosel, Monika Warecka, Jolanta Wiercińska.

 

Poniżej nadesłane relacje przez organizatorów:

 

W jesiennym sprzątaniu wzięło udział 17 mieszkańców z rejonu ul. Leśnej. Śmieci zostały wywiezione do zabezpieczonego przez Leśniczego kontenera. Został posprzątany las i ul. Leśna.

Adam Skellnik

 

18 września 2015r. „Sprzątanie Świata”

Jak co roku uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnoświatowej akcji „Sprzątanie Świata”. Tym razem połączyliśmy siły z Radą Sołecką Chwaszczyna w celu usunięcia śmieci z lasów Chwaszczyna i okolic. Jak zwykle nasze dzieciaki i młodzież nie zawiodła. Z olbrzymim zapałem i chęcią wysprzątali tereny lasów prywatnych i państwowych wzdłuż ulicy Mickiewicza.

 

Dzięki inicjatywnie i włączeniu się przedstawicieli sołectwa akcja miała swoją kontynuację następnego dnia kiedy to do sprzątania zaangażowali się także dorośli mieszkańcy Chwaszczyna.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w akcję„.

 

Monika Warecka – ZPGiSP w Chwaszczynie

 

W minioną sobotę po raz piaty wspólnie zbieraliśmy śmieci z naszej okolicy. Przez prawie dwie godziny udało się zebrać ponad 20 worków, głównie z ul. Polnej i Rewerenda. Ogromne podziękowania za to wspólne zaangażowanie! Szczególne podziękowania kieruję w stronę Joanny i Damiana Gutowskich za koordynację całej akcji oraz do tych mieszkańców, którzy uczestniczyli w niej po raz pierwszy”.

 

Jacek Fopke

 

 {gallery}sprzatanie-chwaszczyna-09-2015{/gallery}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.