Jakie filtry i pompy do basenu wybrać?

Autor: nadesłane

Pompa i filtry basenowe są niezwykle ważne w systemie basenu. Ich rola jest kluczowa, jeśli chodzi o utrzymywanie czystości wody. Pompa oraz filtr są połączone, to jeden zintegrowany system. Warto wybrać odpowiedni sprzęt, by basen można było zawsze utrzymać w czystości. Należy zauważyć, że ma to również wpływ na bezpieczeństwo użytkowników.

Do czego służą pompa i filtry basenowe?

Pompa basenowa to ważny element systemu filtracji. Przepompowuje ona wodę z basenu przez filtr i z powrotem. Taki sprzęt ma kilka zastosowań. Dzięki niemu środki chemiczne są równomiernie rozprowadzane, woda jest filtrowana oraz dodatkowo w niektórych przypadkach podgrzewana. Pompa basenowa zawsze będzie połączona z filtrami.

Służą one do oczyszczania wody z basenu przez zatrzymywanie zanieczyszczeń. Dzięki nim automatycznie zbierane są liście, gałęzie, włosy, piasek, pył, a nawet resztki kosmetyków. Filtr zatrzymuje też drobne cząstki jak glony, bakterie czy pyłki roślinne. Dzięki niemu woda jest znacznie czystsza oraz klarowna.

Warto wybierać jedynie dobrej jakości sprzęt, który zagwarantuje usuwanie zanieczyszczeń. Filtry i pompy do basenu są dostępne między innymi w sklepie DG Water – https://sklep.dgwater.pl/filtry-i-pompy-do-basenu/. Zebrano tam jedynie sprawdzone skuteczne urządzenia od uznanych marek.

Jaki filtr do basenu wybrać?

Należy zwrócić uwagę na trzy dostępne rodzaje filtrów do basenu. Każdy z nich ma swoje wady i zalety:

  • Filtry piaskowe – są powszechnie stosowane i skuteczne. Wymagają one regularnego płukania oraz dodawania piasku co kilka lat.
  • Filtry kartuszowe – łatwe w obsłudze oraz utrzymaniu. Są one tańsze w zakupie, ale częściej wymagają konserwacji. Kartusze należy regularnie czyścić i wymieniać.
  • Filtry diatomeuszowe (DE) – są najskuteczniejsze w oczyszczaniu wody. Ich utrzymanie jest droższe i wymagają specjalistycznej obsługi.

Pod uwagę należy wziąć także pojemność i rozmiar filtra, by wybrany model był przystosowany do danego basenu. Warto też sprawdzić wskaźniki wydajności filtracji oraz powierzchnię filtrującą.

Jaką pompę do basenu wybrać?

Wybór pompy do basenu wymaga zwrócenia uwagi na kilka podstawowych parametrów. Należy sprawdzić przepływ wody, efektywność energetyczną oraz ewentualnie generowany hałas. Pompa powinna być także dopasowana do wielkości basenu – producenci zwykle podają odpowiednie zalecenia, co do powierzchni, jaką może obsłużyć dany model.

W niektórych przypadkach warto skonsultować się z ekspertem. Nie zawsze dobór sprzętu będzie tak prosty. Mimo wszystko kierowanie się zaleceniami producenta oraz najważniejszymi parametrami pomoże przy wyborze sprzętu do filtrowania wody w basenie.

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.