Jak szybko przejść od suchych i matowych włosów do miękkich i gładkich

Autor: nadesłane

Włosy suche i matowe to problem, z którym boryka się wiele z nas. Wszyscy to przeszliśmy  – myjesz włosy szamponem, a one po tym wydarzeniu czują się suche i łamliwe. Próbujesz różnych odżywek, olejków i zabiegów, ale nic nie wydaje się pomagać. Twoje włosy po prostu nie chcą współpracować! Ale nie ma co rozpaczać. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby Twoje włosy suche i matowe znów stały się miękkie i gładkie. W tym wpisie podzielimy się kilkoma wskazówkami, jak to osiągnąć.

 

Problem z suchymi i matowymi włosami

 

Jeśli masz włosy suche i matowe, wiesz jak frustrujące mogą być próby uzyskania miękkich i gładkich włosów. Włosy mogą być łamliwe, a ich układanie może być trudne. Na szczęście, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, by je ożywić.

 

Jednym z problemów, który może powodować suchość i matowość jest brak nawilżenia. Jeżeli włosy nie są wystarczająco nawilżone, zaczną wyglądać i czuć się sucho. Możesz to zwalczyć stosując szampon i odżywkę nawilżającą, a także odżywkę lub kurację bez spłukiwania.

 

Inną częstą przyczyną suchych i matowych włosów są uszkodzenia termiczne. Jeśli często używasz gorących urządzeń lub przebywasz na słońcu bez ochrony, Twoje włosy mogą stać się odwodnione i łamliwe. Aby naprawić uszkodzenia spowodowane wysoką temperaturą, stosuj raz w tygodniu głęboką odżywkę nawilżającą.

 

Jeśli zmagasz się z problemem suchych i matowych włosów, wypróbuj poniższe wskazówki, które pomogą przywrócić Twoim włosom miękkość i gładkość.

 

Rozwiązanie: proces składający się z trzech kroków

 

Rozwiązaniem problemów z włosami suchymi i matowymi jest trzyetapowy proces, który obejmuje mycie włosów szamponem, stosowanie odżywki i wysokiej jakości olejku do włosów.

 

Umycie włosów szamponem oczyszczającym pomoże usunąć wszelkie nagromadzone na skórze głowy osady, które mogą obciążać włosy i powodować ich przetłuszczanie się. Następnie zastosuj odżywkę nawilżającą, która pomoże uzupełnić poziom wilgoci w łodydze włosa.

 

Na koniec, nałóż na końcówki kilka kropel wysokiej jakości olejku do włosów. Pomoże to zamknąć wilgoć i ochroni je przed dalszymi uszkodzeniami.

 

Krok pierwszy: Nawilżanie włosów

 

Jeśli chcesz szybko uzyskać miękkie i gładkie włosy, pierwszym krokiem jest nawilżenie włosów. Można to zrobić za pomocą wielu różnych produktów, takich jak odżywki ze spłukiwaniem, odżywki bez spłukiwania, olejki i maski.

Wybierając odżywkę nawilżającą do włosów, ważne jest, aby wybrać taką, która będzie odpowiednia dla Twojego rodzaju włosów. Na przykład, jeśli masz suche włosy, będziesz chciała użyć cięższego produktu, który pomoże zamknąć wilgoć. Jeśli natomiast masz włosy przetłuszczające się, wybierz lżejszy produkt, który nie obciąży Twoich włosów.

 

Po wybraniu produktu nawilżającego, nałóż go równomiernie od nasady aż po same końce. Skup się na miejscach szczególnie suchych lub zniszczonych. Jeżeli używasz produktu, który wymaga spłukania, postępuj zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Po nałożeniu odżywki, pozwól włosom wchłonąć ją przez co najmniej 5 minut, a następnie ułóż je jak zwykle.

 

Krok drugi: zastosuj głęboką odżywkę

 

Jeśli masz  włosy suche i matowe, możesz pomyśleć o zastosowaniu głębokiej odżywki. Mają one za zadanie nawilżać i naprawiać suche, zniszczone włosy. Mogą również pomóc w ochronie przed przyszłymi uszkodzeniami.

 

Wybierając głęboką odżywkę, szukaj takiej, która jest przeznaczona specjalnie do włosów suchych. Produkty te zazwyczaj zawierają składniki takie jak kwas hialuronowy lub gliceryna, które pomagają wiązać wilgoć z trzonem włosa.

 

Nałóż swoją głęboką odżywkę po umyciu włosów i pozostaw ją na co najmniej 15 minut. Możesz również owinąć głowę ręcznikiem lub czepkiem prysznicowym, aby odżywka wniknęła głębiej we włosy. Spłucz odżywkę dokładnie letnią wodą.

 

Krok trzeci: Chroń włosy przed dalszymi uszkodzeniami

 

Twoje włosy mogą być uszkodzone przez stylizację termiczną, nadmierne mycie i ostre środki chemiczne. Aby zapobiec dalszym uszkodzeniom, przed stylizacją użyj produktu termoochronnego.

 

Powinnaś również starać się rzadziej myć włosy szamponem. Nadmierne mycie może pozbawić włosy naturalnej bariery ochronnej, co prowadzi do ich przesuszenia i uszkodzenia.

Jeśli chcesz szybko naprawić zniszczone włosy po farbowaniu, możesz zrobić kilka rzeczy. Po pierwsze, zainwestuj w dobrej jakości szampon i odżywkę, które nawilżą Twoje pasma. Następnie, raz w tygodniu stosuj kurację głęboko odżywiającą, która pomoże Ci uzupełnić poziom nawilżenia Stosując się do tych wskazówek, szybko zauważysz różnicę w strukturze swoich włosów!

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.