Jak przygotować i zabezpieczyć meble do przeprowadzki?

Autor: nadesłane

Przeprowadzka to ważny etap w życiu każdej współczesnej rodziny. Wszyscy mieszkańcy starają się jak najlepiej przygotować swoje rzeczy osobiste do przewiezienia ich w nowe miejsce. Najwięcej trudności mogą sprawiać duże przedmioty, sprzęty RTV i AGD, a także meble pochodzące z każdego pokoju, kuchni i łazienki. Większość osób, które stoi przed tym ważnym zadaniem, stara się znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się przeprowadzkami.

Zatrudnienie pomocy tego rodzaju przyczyni się do przyspieszenia prac. Warto brać pod uwagę szczególnie te przedsiębiorstwa, które mają zarówno właściwe pojazdy, jak i doświadczenie w przenoszeniu urządzeń i mebli. Zalecają one kilka kroków, które w prosty sposób mogą ochronić rzeczy osobiste w trakcie ich transportu do nowego mieszkania. Najwięcej uwagi trzeba poświęcić meblom. Nierzadko wykonane z delikatnych materiałów mogą się uszkodzić.

Kilka kroków usprawniających przeprowadzkę

Ograniczenie szkód w tym ważnym dniu jest możliwe. Transport mebli przez to, że są do duże, często połączone ze sobą przedmioty, może być najbardziej kłopotliwym zadaniem dla właściciela mieszkania. Kilka dni przed przeprowadzką koniecznie trzeba zająć się ich poprawnym przygotowaniem. Połączone ze sobą segmenty najkorzystniej rozmontować. Mniejsze części łatwiej będzie można ułożyć w samochodzie, rozmieścić je w ten sposób, żeby więcej elementów się zmieściło w samochodzie dostawczym.

Dzięki temu za jednym razem będzie można zabrać dużą ilość rzeczy, nie trzeba będzie nieustannie krążyć między dwoma mieszkaniami. Tam, gdzie demontaż nie jest możliwy, warto zabrać części, które można wyjąć, między innymi szuflady, przeszklenia czy półki. W takim przypadku obniży się waga mebli, bez problemu będzie można je unieść i umieść w aucie. Niezbędnym punktem jest też zaklejenie dobrze trzymającą taśmą drzwiczek, tak żeby nie otwierały się w czasie jazdy. Taśmą można obkleić także rogi, będą one mniej narażone na uderzenia czy zarysowania.

Pomoc profesjonalnej firmy transportowej

Transport mebli trudno zorganizować samemu. Nie trudno się dziwić, że większość osób postawionych przed zadaniem przeniesienia tych ciężkich przedmiotów, szuka pomocy firm, które na co dzień zajmują się przeprowadzkami. Zatrudnienie specjalistów pozwoli na utrzymanie mebli w niezmienionym stanie. Większość z nich ma do dyspozycji poprawiające bezpieczeństwo akcesoria. Pasy zabezpieczające meble przed poruszaniem się w czasie drogi, styropian czy linki to tylko niektóre z nich.

Niektóre rodziny, zwłaszcza te, które już wcześniej musiały się przeprowadzać, mają niezbędną wiedzę o poprawnym przygotowaniu mebli do transportu. Większość takich osób używa folię służącą do ochrony, między innymi bąbelkową. Obwiązanie nią wszystkich delikatnych elementów pozwoli na dłuższe cieszenie się z mebli po przeprowadzce. Folię można użyć także do mebli wypoczynkowych, owinięcie kanapy czy foteli tym pomocnym artykułem zabezpieczy przed brudem, zanieczyszczeniami, których nie brakuje w czasie transportu.

Artykuł powstał we współpracy z firmą https://www.liderpak.pl/transport-mebli/

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.