Jak ma się zmienić Centrum Chwaszczyna ?

W czwartek 3 grudnia br. odbyły się pierwsze warsztaty na temat zagospodarowania przestrzeni publicznej w Chwaszczynie. W miłej atmosferze zebrani rozmawiali o sprawach ważnych dla mieszkańców – jak ma się zmienić Centrum Chwaszczyna.

Dyskutowali o tym, gdzie w naszej miejscowości mogą powstać nowe tereny zielone, a gdzie miejsca do rekreacji i sportu. O potrzebie powstania parkingów, czy toalety publicznej oraz jak uporać się z chaosem reklamowym.

Każdy mógł wyrazić swoją opinię i zapoznać się z tym jak wygląda dobrze zaplanowana przestrzeń publiczna w różnych rejonach świata.

Uzgodnione propozycje zostaną przekazane do Urzędu Gminy, który jest w trakcie prac nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla Centrum Chwaszczyna.

Warsztaty prowadziły panie z Pracowni Zrównoważonego Rozwoju (PZR) z Torunia, mające kilkuletnie doświadczenie w planowaniu udanych przestrzeni publicznych.

Następne spotkanie zostało zaplanowane na 7 stycznia 2016 r. na które zapraszamy wszystkich mieszkańców.

 

oprac. na podstawie facebook Aleksandry Nosel, fot. Aleksandra Nosel

{gallery}warsztaty-z-przestrzeni-04-12-15{/gallery}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.