Powstaje projekt chodnika z Chwaszczyna do Tuchomia

Dnia 9 listopada 2015 roku podczas spotkania w UG Żukowo z burmistrzem gminy Żukowo Wojciechem Kankowskim zapytałem się jak wygląda sprawa chodnika z Chwaszczyna do Tuchomia. Poprzedni burmistrz początkowo zainteresowany moim projektem z czasem zdecydował o nieprzystępowaniu gminy do jego realizacji. Potrzebna była zmiana włodarza dla zrozumienia i zapewnienia potrzeb bezpieczeństwa własnych mieszkańców gminy.

Na wiosnę 2013 roku zająłem się sprawą wykonania projektu budowy chodnika z Chwaszczyna do Tuchomia wzdłuż DK 20 przez gminę. Udało się zebrać niemalże 700 podpisów poparcia, które zostały złożone ówczesnemu burmistrzowi Jerzemu Żurawiczowi. Niestety brak zrozumienia i chęci wykonania projektu z strony włodarza poskutkował wyrzuceniem tego pomysłu do kosza.

Zmiana burmistrza spowodowała ponowne podejście władz gminy do tej pilnej sprawy. Wojciech Kankowski zobowiązał się jeszcze podczas kampanii wyborczej, że do końca 2015 roku znajdzie sposób na wykonanie projektu.
Jak powiedział nam burmistrz projekt jest obecnie wykonywany przez projektanta na zlecenie jednej z prywatnych osób. Środki na wykonanie projektu przekaże ta prywatna osoba. Wszystkie działania związane z wykonywaniem projektu są przeprowadzane w porozumieniu i za wiedzą gminy, lecz z środków prywatnych.

Burmistrz Wojciech Kankowski stwierdził, że projekt powinien zostać wykonany i przekazany na ręce władz gminy na przełomie lutego-marca 2016 roku wraz z pozwoleniem na budowę. Natychmiast po otrzymaniu dokumentacji burmistrz planuje przekazać ją do GDDKiA w Gdańsku. Jak stwierdził Wojciech Kankowski dyrektor oddziału GDDKiA w Gdańsku Robert Marszałek zna całą sprawę i wie o wykonywanej dokumentacji.

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.