Jak efektywnie uczyć się polskiego i szybko poprawić swój komfort życia w kraju?

Autor: nadesłane

Znajomość języka polskiego jest ważna – wie o tym każdy cudzoziemiec, który zatrzymał się w Polsce na dłużej. Problem w tym, że polski jest naprawdę skomplikowany. Może się wydawać, że nauka będzie trwać latami, a do tej pory trzeba pogodzić się z niesatysfakcjonującą pracą, brakiem znajomych i poczuciem osamotnienia. To jednak nieprawda! Przy odpowiedniej metodzie efekty mogą być widoczne naprawdę szybko, a komfort życia w Polsce znacznie wzrośnie!

Znajomość języka polskiego to konieczność!

Bariera językowa to ogromna przeszkoda. Bez języka trudno się rozwijać. W wielu zawodach znajomość polskiego jest warunkiem koniecznym. Podobnie sprawa wygląda w przypadku studiów na krajowych uczelniach. 

Do tego dochodzą problemy życia codziennego – robienie zakupów, sprawy w urzędzie, wizyty u lekarza i zawieranie nowych znajomości. Bez języka każde takie zdarzenie może być trudne i stresujące. Przy krótkim pobycie w kraju nie byłaby to duża przeszkoda. Jeśli jednak w Polsce zostaje się na dłużej, stanowi to już poważny problem. 

Większość osób chce więc jak najszybciej nauczyć się języka. Tu jednak pojawiają się dwa duże problemy. Po pierwsze, polski jest skomplikowany. Na efekty trzeba więc czekać. Po drugie, trudno pogodzić naukę z innymi obowiązkami. 

Jak najlepiej uczyć się języka? 

Większość metod nauki jest niepraktyczna. Bazuje na powtarzaniu słówek, pracy z podręcznikiem i poznawania gramatyki. Wprawdzie można w ten sposób poszerzyć swoją wiedzę. Nie wykorzystuje się jednak języka w praktyce. Trudno więc nauczyć się sprawnej komunikacji i przełamać barierę językową.

Można jednak wybrać inną metodę – naukę poprzez kursy. Prowadzone w odpowiedni sposób pozwolą nie tylko szybko poszerzyć słownictwo, ale też rozwinąć wszystkie umiejętności niezbędne w codziennym życiu. To znacznie lepsze alternatywa dla pozostałych rozwiązań. 

Kursy – sposób na efektywną naukę

Dobre kursy powinny skupiać się na wykorzystaniu języka w praktyce. Właśnie z takich założeń wychodzi Akademickie Centrum Języka Polskiego UG (https://polski.ug.edu.pl/), które w swojej ofercie ma aż 5 różnych kursów języka polskiego dla cudzoziemców. Każdy z nich dostępny jest na poziomach od A1 do C2. 

Kursy prowadzone są przez specjalistów nauczania polskiego jako języka obcego. Z ich pomocą kursanci uczą się rozumieć polski, pisać i mówić w tym języku, a także wykorzystać zdobyte umiejętności w różnych sytuacjach. Dzięki temu po ukończeniu nauki lepiej radzą sobie w pracy, na studiach i w kontaktach z innymi. 

Co więcej, kursy można dostosować do dodatkowych obowiązków. Do wyboru są zajęcia obejmujące od 60 do aż 900 godzin – w zależności od potrzeb danego kursanta. Jedno jest natomiast pewne. Każdy taki kurs może przynieść naprawdę wiele korzyści. Nie ma więc na co czekać – warto zapisać się na zajęcia już teraz!

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.