Infrastruktura społeczna

 

Infrastruktura społeczna w Chwaszczynie jest dobrze rozwinięta. Znajduje się tu Zespół Szkół Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej. Dzieci, młodzież oraz dorośli mieszkańcy wsi mogą korzystać z sali gimnastycznej. Swoją filię w Chwaszczynie posiada Gminna Biblioteka Publiczna i umożliwia większy dostęp do literatury. Poza tym znajduje się tu kościół parafialny pw. Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza oraz remiza Ochotniczej Straży Pożarnej. W Chwaszczynie działa też wiele kół i stowarzyszeń, a są to m.in. Koło Gospodyń Wiejskich, OSP, Zrzeszenie Kszubsko- Pomorskie, Klub Sportowy „Chwasczyno”, Stowarzyszenie „Samorządność”, organizacje parafialne, Zespół Instrumentalno-Wokalny „Stolem”, Grupa Instrumentalna „Kaszubski”, zespół religijny „Magis”, orkiestra dęta czy Grupa Artystyczna „Clue”.

Ilość powyższych grup świadczy o wysokiej aktywności społecznej mieszkańców, a ich różnorodność, że każdy może znaleźć odpowiednie koło dla siebie. Także mieszkańcy nie próżnują, mają talenty, pomysły i nie pozostają przy nich tylko je realizują i wcielają w życie.

Dzięki temu Chwaszczyno i Kaszuby mają dobrą reprezentację nie tylko na naszym terenie, ale i za granicami powiatu, województwa.

 

Źródło: Opracowanie Ania Lehmann

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.