W związku z bliskością miejscowości z Trójmiastem, charakter wsi coraz bardziej zanika. Nie można już mówić o wsi rolniczej, lecz przedsiębiorczej a może i trafniejszym określeniem mogłaby być „sypialnia”. W większości gospodarkę miejscowości stanowią przedsiębiorstwa handlowo-produkcyjne, które korzystają m.in. z dogodnych warunków tzw. Żukowskiego Korytarza Inwestycyjnego. Na koniec 2008 roku w Urzędzie Gminy Żukowo zarejestrowanych było 40 przedsiębiorców. Większość jednak mieszkańców znajduję zatrudnienie w trójmiejskich firmach i zakładach pracy. Sprzyja temu dobra komunikacja zarówno z Gdańskiem i Gdynią. Chwaszczyno, więc dla większości mieszkańców stało się sypialnią, do której wracają, po całym dniu pracy poza miejscowością.

 

 

Źródło: Opracowanie Ania Lehmann

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.