III Chwaszczyńska ’10. Prolog cyklu Kaszuby Biegają 2018 już 10 marca!

W Chwaszczynie 10 marca 2018 odbędzie się III Chwaszczyńska ’10 na dystansie 10 km. Celem imprezy jest promocja urokliwych terenów oraz kultury Chwaszczyna.

Biuro, znajdujące się na hali sportowej, czynne będzie w godzinach od 8.30 do 10.30. Każdego zawodnika zapraszamy na powitalną kawę lub herbatę i ciastko do kawiarenki czynnej od godz. 8.30.

O godz. 10.00 rozpoczną się biegi towarzyszące bezpłatne, bez zapisów dla wszystkich chętnych. Osoby niepełnoletnie powinny mieć zgodę opiekuna prawnego. Osoby, które ukończą bieg otrzymają symboliczny medal.

Dla uczestników biegu głównego, przed startem, zostanie przeprowadzona profesjonalna rozgrzewka przez Modelscy Sport Club. Start ostry o godz. 11.00. Trasa biegu licząca 10 km wiedzie przez urokliwe tereny sołectwa Chwaszczyno. Duża część trasy to urokliwe lasy.

kaszuby biegaja iii chwaszczyno 2

Dla osób, które nie piszą się na 10 km, a chcą wziąć udział w oficjalnym biegu, przygotowaliśmy I Chwaszczyńską ‘5. Ten bieg o dystansie 5 km zainauguruje nowy cykl biegów kaszubskich – „KB na 5”.

Biegacze i biegaczki uczestniczący w biegach na dystansie 5 i 10 km otrzymają na mecie pamiątkowy medal oraz będą zaproszeni na gorący posiłek.

Na hali sportowej o godz. 12.30 ruszy program artystyczny. Pół godziny później udekorujemy najlepszych zawodników. Odbędzie się także losowanie nagród.

kaszuby biegaja iii chwaszczyno 6

Parking dla zawodników zostanie przygotowany na Giełdzie Samochodowej w Chwaszczynie przy ul. Tuwima.

Powitaj wiosnę razem z nami, rozbiegaj się w Chwaszczynie i wejdź z uśmiechem w nowy sezon biegowy!

kaszuby biegaja iii chwaszczyno 3

Program imprezy

Gospodarzem imprezy jest Sołectwo Chwaszczyno.
Organizator: Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej w Żukowie.
Patronat Honorowy: Wojciech Kankowski – Burmistrz Gminy Żukowo.

Miejsce: Zespół Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie im. Adama Mickiewicza, Chwaszczyno ul. Mickiewicza 16

godz. 8:30 – otwarcie biura biegu /wydawanie numerów startowych, chipów, materiałów promocyjnych /hala sportowa/
godz. 8:30 – otwarcie kawiarenki /kawa, herbata, ciastka suche lub inne/
godz. 8:30 – otwarcie przebieralni, toalet /korytarz przy hali sportowej/ 
godz. 9:45 – przywitanie przez spikera, biegi towarzyszące /bezpłatne, bez zapisów dla wszystkich chętnych, osoby niepełnoletnie winny mieć zgodę opiekuna prawnego – osoby które ukończą bieg otrzymają symboliczny medal/
godz. 10:00 – 600 m – dla wszystkich pozostałych chętnych (zapisy od godz. 9:30 przy czerwonej bramie z napisem start/meta)
godz. 10:10 – 300 m – bieg dla szeregowców podstawówki (zapisy od godz. 9:30 przy czerwonej bramie z napisem start/meta)
godz. 10:30 – 100 m – bieg przedszkolaka (zapisy od godz. 9:30 przy czerwonej bramie z napisem start/meta)
godz. 10:40 – oficjalna rozgrzewka – Modelscy Sport Club
godz. 10:58 – oficjalne powitanie godz. 11:00 – start ostry – 10 km / odliczamy od 10 w dół/
godz. 11:05 – start ostry – 5 km / odliczamy od 10 w dół/ scena na hali sportowej
godz. 12:30 – program artystyczny godz. 12:50 – Uroczystość Zakończenia godz. 13:00 – dekoracja
godz. 13:40 – losowanie nagród wśród uczestników biegów ( 10 km, 5 km) za pomocą chipów /osoba musi być obecna w momencie losowania i musi okazać numer startowy/
godz. 14:00 – zakończenie imprezy.

W biegu na 10 km zastosowany zostanie elektroniczny pomiar czasu. Zawodnicy zostaną sklasyfikowani w 15 kategoriach wiekowych, każdy uczestnik otrzyma medal, natomiast najlepsi nagrody rzeczowe.

W biegu na 5 km zastosowany zostanie elektroniczny pomiar czasu. Każdy uczestnik otrzyma medal, natomiast najlepsze trójki wśród kobiet i mężczyzn puchary. Bieg wchodzi w skład cyklu „KB na 5”

Parking: Chwaszczyno, Giełda Samochodowa, ul. Tuwima

Oficjalna strona: http://biegchwaszczyno.cyklkb.pl

pdfREGULAMIN III CHWASZCZYŃSKIEJ ’10513.35 KB

REGULAMIN I CHWASZCZYŃSKIEJ '5 (KB na 5)

Zapisy TUTAJ

kaszuby biegaja iii chwaszczyno 1

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.