Pożegnanie z kolędami na plebanii w Chwaszczynie

2 lutego w sali katechetycznej w Chwaszczynie spotkali się członkowie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Chwaszczynie, parafianie i sympatycy kultury kaszubskiej, aby wspólnie śpiewać polskie i kaszubskie kolędy.

Śpiewający korzystali ze specjalnego zrzeszeniowego śpiewniczka, opracowanego przez Karola Kreftę, który zorganizował spotkanie i akompaniował wraz z Markiem Sękowskim i Piotrem Chorostianem.

odwitanie z kolada 3

fot. Tomasz Fopke

Wykonano zarówno tradycyjne polskie kolędy jak i nowsze, kaszubskie utwory bożonarodzeniowe takich twórców jak: Antoni Pepliński, Renata Gleinert, Tomasz Fopke, Kazimierz Jastrzębski czy Karol Krefta (trzej ostatni to chwaszczynianie).

odwitanie z kolada 15

fot. Tomasz Fopke

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział w Chwaszczynie dziękuje ks. proboszczowi Piotrowi Grubie za przychylność, gościnę i wsparcie inicjatywy; zrzeszeńcom z Tuchomia i Chwaszczyna za przygotowanie poczęstunku a wszystkim obecnym za… śpiewną obecność.

Do ùczëcô i zaspiéwaniô za rok!

Prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
oddział w Chwaszczynie
Tomasz Fopke

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.