II Żukowska Mila św. Norberta – relacja

{module do-reklamy-intertekst|none}

Magdalena Dias z Gdyni, Leszek Zblewski z Kościerzyny i radny Waldemar Dampc, to najszybsi uczestnicy II Mili świętego Norberta. Wśród młodzieży pierwsi na mecie byli Bartłomiej Richert i Natalia Murawska. Najszybszy maluch z gminy to Kamil Klimkiewicz.

 

 

4.06.2011 o godzinie 11.00 na placu przed Klasztorem Ponorbertańskim w Żukowie znów zmierzyliśmy się w biegu, by promować zdrowy tryb życia, nasz region i Perłę Sakralną Pomorza – Klasztor Ponorbertański w Żukowie.

 

Do udziału w biegach zachęcała piękna pogoda i atmosfera współzawodnictwa. Na dystansie 1600 zmierzyli się uczestnicy, którzy skończyli 14 lat, na mniejszym (600 metrów) walczyła młodzież i dzieci. Dla najmłodszych przeznaczony był odcinek o długości 150 metrów.

 

II Milę św. Norberta, podobnie jak w zeszłym roku, otworzył ksiądz Ireneusz Bradtke, proboszcz parafii pw. WNMP w Żukowie.

 

Witając uczestników ksiądz w kilku słowach przypomniał historię Klasztoru Norbertanek, których patronem był św. Norbert. Dziś ten biskup z Magdeburga patronuje Norbertańskiej Mili, która co roku w czerwcu przypomina o świętym Norbercie.

 

Proboszczowi towarzyszył zastępca burmistrza Marek Trepczyk oraz Wiesława Toczyńska – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, głównego organizatora imprezy.

 

Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Żukowie, a współorganizatorem Parafialna Szkoła Podstawowa w Żukowie.

 

Dziękujemy za wsparcie firmie Unilever Polska z Banina, która dostarczyła uczestnikom lody Algida.

 

zukowska-mila2

zukowska-mila3

{module do-reklamy-intertekst-2|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.