Zaproszenie na pielgrzymkę Pieszą z Chwaszczyna do Sianowa

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email
Share on whatsapp
Share on print

{module do-reklamy-intertekst|none}

 

 

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie w imieniu organizatorów szóstej Pielgrzymki Pieszej z Chwaszczyna do Sianowa na odpust Matki Boskiej Szkaplerznej, Królowej Kaszub w dniach 16-17 lipca serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

 

Poniżej szczegółowe informacje:

 

 

W sobotę, 16 lipca br. wyruszamy w kolejną, szóstą Pieszą Pielgrzymkę do Sianowa na odpust Matki Boskiej Szkaplerznej, Królowej Kaszub. Spotykamy się w kościele na mszy św. o godz. 7.00, po której nastąpi przerwa organizacyjna i wymarsz.

 

Trasa naszej pielgrzymki wiedzie: z placu przy kościele w Chwaszczynie ulicami: Oliwską w stronę Kielna, przy stacji benzynowej w Karczemkach w stronę Warzna, potem przez Czeczewo do Kłosowa, dalej przez Trzy Rzeki, Rąb do Pomieczyna (gdzie zatrzymamy się na dłuższy postój). Następnie przez Hejtus, Smolne Błoto, Sianowską Hutę, Kolonię do Sianowa. Towarzyszy nam w drodze orkiestra dęta, transport dla utrudzonych pielgrzymów, ich bagaże i zaopatrzenie. Nocleg zapewniony został w gimnazjum w Staniszewie (ok. 1 km od Sianowa).

 

W niedzielę 17 lipca, o godz. 10.00 wyruszamy spod gimnazjum w Staniszewie do Sianowa. Suma odpustowa rozpocznie sie o godz. 11.30. Po niej nastąpi wymarsz w kierunku powrotnym, do Chwaszczyna.

 

Chętnych prosimy o zapisywanie się w biurze pielgrzymki (przy wyjściu z kościoła) po każdej mszy św. przez pierwsze dwie lipcowe niedziele (3 i 10), bądź, w przypadku osób dołączających na trasie- podczas pielgrzymki.

 

Koszt udziału to 12zł. Obejmuje on: udział orkiestry, ubezpieczenie, materiały pielgrzymkowe (śpiewniczek i chustkę). Należy zaopatrzyć się w prowiant oraz śpiwór i karimatę (w przypadku noclegu). Młodzież do lat 18-tu (biorąca samodzielnie udział w pielgrzymce) zobowiązana jest dostarczyć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów.

 

Organizatorzy: Parafia p.w. św. ap. Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie, Ochotnicza Straż Pożarna w Chwaszczynie, Koła Gospodyń Wiejskich w Chwaszczynie i Tuchomiu, Zrzeszenie Kaszubsko- Pomorskie w Chwaszczynie oraz grupy oazowe parafii.

{module do-reklamy-intertekst-2|none}

 

{module reklama-artykul-n|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.