II sesja Rady Miejskiej w Żukowie za nami – relacja radnego Jacka Fopke.

 

 

Dzisiejsza sesja była wyjątkowa z kilku powodów. Po pierwsze Wojciech Kankowski złożył ślubowanie i tym samym objął funkcję Burmistrza Gminy Żukowo, czego gratulowało mu wiele osób i reprezentacji organizacji z terenu gminy, w tym chwaszczynianie: Ludwik Secke, Janusz Płocki, Radosław Cebela, Piotr Fikus.

 

Radni jednogłośnie powołali komisje stałe, w których omawiane będą najważniejsze sprawy naszej gminy, tak aby nasze decyzje były jak najlepsze. Cieszę się, ze powierzono mi funkcje przewodniczącego komisji budżetowej i że będę mógł w niej pracować m.in. z drugim chwaszczyńskim radnym – Mirkiem Nowakiem. Ponadto będę członkiem Komisji Komunalnej (drogi, wodociągi, kanalizacja, strategie rozwoju) oraz Komisji Statutowo-Regulaminowej.

 

Kolejnym ważnym wydarzeniem była informacja o powstaniu wspólnego klubu radnych Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze, Samorządnej Gminy Żukowo i radnych niezależnych (Paweł Koreń, Mirosław Nowak). Bardzo dobrze wróży pozycji Chwaszczyna fakt, że obaj radni z tej miejscowości są w jednym, większościowym klubie wspierającym Burmistrza.

 

Na koniec zrealizowaliśmy pierwszy punkt z programu wyborczego Kaszubskiego Zrzeszenia Wyborczego – obniżenie wynagrodzenia burmistrza (na jego wniosek) o 10% w stosunku do poborów poprzedniego włodarza.

 

Cała sesja przebiegała w życzliwej atmosferze. Kolejna po Bożym Narodzeniu.

 

źródło: Jacek Fopke / facebook

 

fot. Longina Templin

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.