„Holy wins! – Święty zwycięża” po raz trzeci.

{module do-reklamy-intertekst|none}


Już po raz trzeci młodzież naszej parafii zorganizowała spotkanie muzyczno-modlitewne pt. „Holy wins! – Święty zwycięża”, które powoli staje się tradycją obchodów wigilii Wszystkich Świętych w naszej wspólnocie. Spotkanie rozpoczął ks. Proboszcz Piotr Gruba, który przywitał wszystkich zebranych z naszej parafii, a także gości z dekanatu Kielno, z parafii w Gdyni i w Gdańsku.

 

Następnie ks. Piotr Wiecki, który prowadził to spotkanie, wyjaśnił znaczenie znaków wiary: Paschału i Ewangelii. Po odczytaniu Słowa Bożego ks. Piotr Wiecki wygłosił konferencję o wierze, opartą na własnych przykładach i doświadczeniach. Później wszyscy odśpiewali Litanię do Wszystkich Świętych, w której wysławiano świętych i błogosławionych naszych czasów, m.in.: św. Ojca Pio, bł. ks. Jerzego Popiełuszko. Litania była przygotowana w formie prezentacji multimedialnej, na której ukazywano zdjęcia wszystkich świętych, o których śpiewano w modlitwie.

 

Następnie wierni odnowili przyrzeczenia Chrztu Świętego, w którym wyrzekli się szatana i wyznali wiarę w Boga Jedynego. Potem każdy, śpiewając pieśni i trzymając w ręku świecę odpaloną od Paschału, podchodził do chrzcielnicy, w której zanurzał rękę na znak potwierdzenia odnowionych przyrzeczeń. Następnie księża wystawili Najświętszy Sakrament, przy którym wierni składali dziękczynienie Panu Jezusowi za łaskę wiary i nadzieję życia wiecznego w chwale świętych. Ks. Piotr Wiecki odmawiał rozważania, które były przeplatane pieśniami uwielbienia.

 

Po schowaniu Najświętszego Sakramentu ks. Proboszcz podziękował wszystkim uczestnikom, że wybrali taki, a nie inny sposób obchodów tego ważnego święta dla Katolików i wyraził wdzięczność za przygotowanie tego spotkania. Byli to: zespół muzyczny, który od trzech lat czynnie włącza się w organizację „Holy wins!” i nie tylko; klerycy z Gdańskiego Seminarium Duchownego na czele z naszym klerykiem Krzysiem Paskiem i księża, którzy równie często pomagają w przygotowaniu liturgii; Mariusz Pawłowski, który czuwa nad nagłośnieniem, młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży za przygotowanie dekoracji i wszyscy, którzy pomagali w rozstawieniu sprzętu i jego obsłudze. Na koniec spotkania zespół wykonał jeszcze kilka pieśni, w które to całym sobą włączyli się wszyscy wierni, klaszcząc i śpiewając w postawie stojącej.

 

Spotkanie pt. „Holy wins!” ma na celu uświadomienie wszystkim wierzącym, że 1 listopada nie jest świętem zmarłych, lecz tych, którzy cieszą się chwałą nieba, a dla wszystkich wierzących ta uroczystość jest nadzieją na życie wieczne ze świętymi w niebie. Niektórzy widzą w tym alternatywę dla popularnego w kulturze amerykańskiej Haloween, które niestety coraz bardziej szerzy się w naszym kraju. Wiele Kościołów, nie tylko rzymskokatolicki, potępia ten zwyczaj, który przypada w ważne święto w Kościele Szatana. Pomysł „Holy wins!” wprowadziła w życie grupa księży z Archidiecezji Gdańskiej w 2005 roku, a już teraz takie spotkania odbywają się w dziesiątkach parafii na terenie całej Polski. Z roku na rok uczestniczy w nich coraz więcej osób, którzy chcą wyrazić sprzeciw w wprowadzaniu elementów obcych zwyczajów w głęboko zakorzenioną tradycję chrześcijańską w naszym kraju. Mamy nadzieję, że spotkanie „Holy wins! – Święty zwycięża” będzie kultywowane także w kolejnych latach i będzie zrzeszało coraz więcej ludzi, aby pokazać i dać nadzieję na życie wieczne. Już teraz zapraszamy na spotkanie w przyszłym roku! Przyjdź, zobacz i uwierz, bo święty zwycięża!

 

Ks. Proboszcz Piotr Gruba – Karol Krefta


{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.