Holy wins! – Święty zwycięża! Parafia Chwaszczyno.

 

Z wielką przyjemnością mamy zaszczyt zaprosić wszystkich na cykliczne spotkanie „Holy wins! – Święty zwycięża!”, które już po raz piąty organizuje parafia Chwaszczyno wraz z zespołem młodzieżowym „Elishama”, Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży i księżmi Archidiecezji Gdańskiej. Spotkanie modlitewno-muzyczne w tym roku odbędzie się w małym kościele o godz. 19:30.

 

W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych poznamy tajemnicę świętości św. Teresy od Jezusa, która odznaczyła się niezwykłym darem męstwa i odwagi. W tym roku w programie spotkania czeka nas modlitwa, śpiew oraz Litania do Wszystkich Świętych w oparciu o świętych i błogosławionych naszych czasów.

 

Przyjrzymy się także nauczaniu św. Teresy z Avila, której Jubileusz 500-lecia narodzin w tym roku obchodzimy. O. Tadeusz, karmelita, przedstawi trzy krótkie fragmenty jej pism oraz omówi ich znaczenie:

 

1. Definicja modlitwy wg św. Teresy: „Modlitwa to nawiązanie przyjaźni sam na sam z Tym, o którym wiemy, że nas miłuje”.

2. Co przeszkadza nam w modlitwie? „Ze strony Pana Jezusa nie ma braków, to człowiek okazuje się występnym, zmysłowym i niewdzięcznym”.

3. Cel modlitwy? Rozwój modlitwy, przyjaźni z Jezusem z miłosierdzia Bożego czyni nas lepszymi. Jej celem jest wzrastanie w miłości, osiągnięcie jej pełni.

 

Zapraszamy wszystkich: rodziny naszej parafii, młodzież, starszych, a także wszystkich gości i osoby, które chcą razem z nami dowiedzieć się, jak dążyć do świętości.

 

Spotkanie rozpocznie się 31 października 2014r. (piątek) o godz. 19:30 w małym kościele.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.