Coś o historii Chwaszczyna – czyli jak chwaszczyńska szkoła ją ukazuje.

 

W dniu 27 października 2014r. spotkaliśmy w centrum wsi grupę uczniów klasy IV a, która w inny sposób poznawała historię naszej miejscowości. Wychowankowie Witolda Grochowskiego udali się wraz z nim na krótki rekonesans w pobliże skrzyżowania. Dowiedzieli się, gdzie mieściła się gospoda oraz co za pomnik stoi w centrum wsi.

 

Inicjatywa nauczyciela historii w ZSPiPG w Chwaszczynie Witolda Grochowskiego, który postanowił pokazać dzieciom kilka ciekawych miejsc jest godna zauważenia. Lepiej coś zobaczyć, dotknąć i zapamiętać, niż tylko słuchać o tym na lekcji.
Uczniowie z klasy IV a dowiedzieli się dlaczego w centrum wsi stoi obelisk upamiętniający poległych i pomordowanych w czasie wojny mieszkańców Chwaszczyna oraz dowiedzieli się gdzie mieściła się gospoda Hugona Litwinn.

 

Wojciech Albecki

 

{gallery}2014/2014-10{/gallery}

 

 

{module Autor-Wojciech-Albecki|none}

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.