Gminny stały punkt składowania elektrośmieci w Chwaszczynie

Gmina Żukowo z myślą o środowisku oraz umożliwieniu mieszkańcom łatwiejszego pozbywania się małogabarytowych odpadów niebezpiecznych jakimi są elektroodpady, w poniedziałek 19 czerwca 2017r. zamontowała trzy Gminne Punkty Elektroodpadów (GPE).

Pierwsze z urządzeń zlokalizowane jest w Żukowie na parkingu przy Urzędzie Gminy, drugie w Chwaszczynie przy sklepie Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska przy ul. Oliwskiej, natomiast trzecie w Baninie przy Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Lotniczej.

Gminne Punkty Elektroodpadów są przeznaczone do zbierania odpadów niebezpiecznych do jakich zaliczamy elektroodpady. Urządzenie składa się z 7 tub o pojemności 33 litry każda. Poszczególne otwory są dostosowane do rodzaju odpadów, które można wrzucać do danej tuby.

elektro2

fot. zukowo.pl

Do ustawionych urządzeń można wrzucać tylko i wyłącznie płyty CD, zużytą drobną elektronikę (piloty, myszki, kalkulatorki itp.) zużyte telefony komórkowe i ładowarki, baterie i żarówki. Każde z urządzeń jest objęte monitoringiem, zabrania się wrzucania innych odpadów oraz pozostawiania-dostawiania worków z odpadami komunalnymi przy urządzeniu.

Informacja prasowa
Gmina Żukowo
Beata Bujnowska-Kowalska

fot.: zukowo.pl

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.