Gmina Żukowo ogłosiła przetarg na przeprowadzenie prac termomodernizacji naszej szkoły

 

 

Kompleksowa modernizacja budynku szkoły w Chwaszczynie, czyli: ciepło z Ziemi, ledowe oświetlenie, nowa elewacja, nowe okna, ocieplony strop, kolektory słoneczne, grzejniki płytowe i bezdotykowe baterie umywalkowe.

Gmina Żukowo ogłosiła przetarg na przeprowadzenie prac termomodernizacji naszej szkoły.

Zakres prac obejmuje:

1. Ocieplenie ścian obiektu wraz z wykonaniem brakującej elewacji zgodnie z opisem zawartym w dokumentacji projektowej.
2. Oczyszczenie i uzupełnienie ubytków elewacji całego obiektu szkoły
3. Ocieplenie stropu w starej części obiektu zgodnie z opisem zawartym w dokumentacji projektowej
4. Modernizacja wentylacji w sali gimnastycznej .
5. Modernizacja systemu przygotowania ciepłej wody użytkowej – naprawa i wymiana izolacji termicznych ciepłej wody użytkowej, wymiana baterii umywalkowych na bezdotykowe.
6. Wykonanie instalacji solarnej dla ciepłej wody użytkowej – montaż kolektorów słonecznych wraz z niezbędną instalacją, osprzętem oraz uruchomieniem.
7. Modernizacja instalacji centralnego ogrzewania – wymiana grzejników z żeliwnych na stalowe płytowe, wymiana głowic termostatycznych zaworów, wymiana lub uzupełnienie izolacji termicznych przewodów.
8. Modernizacja źródła ciepła poprzez instalację gazowych absorpcyjnych pomp ciepła typu grunt/ woda oraz gruntowego kolektora pionowego na zewnątrz budynku wraz z niezbędną instalacją, osprzętem oraz uruchomieniem. Wykonawca jest zobowiązany do zgłoszenia w Wydziale Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Kartuzach projektu robót geologicznych na wykonanie otworów technologicznych w celu wykorzystania ciepła Ziemi do ogrzania obiektu oraz po wykonaniu prac złożyć w Starostwie Powiatowym wniosek o przyjęcie dokumentacji geologicznej.
9. Modernizacja oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego na źródła światła LED
10. Podczas prac w zakresie szkoły w Chwaszczynie 6 okien o wymiarach ok. 112 x 117 cm należy wymienić na okna PCV o wymiarach ok. 180 x 140 cm, jedno skrzydło rozwiewno – uchylne, drugie skrzydło rozwiewne, okna trzyszybowe, parapet zewnętrzny należy dostosować do pozostałych zastosowanych na obiekcie szkolnym, parapet wewnętrzny w kolorze białym, wykonany z PVC, grubość ok. 20 mm, powierzchnia parapetu światłoodporna, odporna na ścieranie i zarysowania.

 

FB/Jacek Fopke

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.