Gdyńskie dofinansowanie na rowery elektryczne – kto może skorzystać?

Autor: nadesłane

Miasto Gdynia dołożyło kolejną cegiełkę do bycia metropolią przyjazną kolarzom. Już od czerwca możemy w nim składać wnioski o dofinansowanie zakupu roweru elektrycznego, dzięki czemu będziemy mogli przemieszczać się po Gdyni wygodnie, ekologicznie i nie stojąc w korkach. Sprawdźmy, komu przysługuje Gdyńskie dofinansowanie na rowery elektryczne i od kiedy możemy się o nie ubiegać.

Kto i kiedy może ubiegać się o dofinansowanie na rowery elektryczne?

Rozpoczęcie składania wniosków w mieście Gdynia o dotację zakupu jednośladu elektrycznego rozpoczęło się w dniu 10.06.2022 r. Wnioski mogą składać mieszkańcy miasta.

Jakie są kroki podczas starania się o dofinansowanie?

Dotacje na rowery elektryczne zakładają, że najpierw otrzymujemy decyzję o jej otrzymaniu, a dopiero później kupujemy jednoślad. Najpierw więc musimy w Urzędzie Miasta złożyć wniosek. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji możemy wybrać się do sklepu rowerowego po nasz wymarzony dwukołowiec lub nawet kupić go przez internet. Ważne, by nabywając rowery elektryczne online www.bikesalon.pl/wszystkie-rowery-elektryczne , jak i stacjonarnie, otrzymać imienną fakturę, na której znajduje się model kupionego jednośladu oraz jego numer seryjny. Po zakupie fakturę przedstawiamy w Urzędzie Miasta. Na koniec całego procesu dotacja jest przelewana na nasze konto lub przekazywana nam w sposób, jaki wybraliśmy podczas wypełniania wniosku.

Ile dofinansowania mogę otrzymać?

Dofinansowanie na rowery elektryczne w Gdyni jest ograniczone do połowy ceny zakupionego roweru i może maksymalnie wynosić 2500 zł. Możemy spokojnie kupić model w dowolnej cenie, wtedy kwota dofinansowania pozostanie na maksymalnym szczeblu lub się obniży. Przykładowo, rowery elektryczne kupione w cenie 10000 zł uprawnią nas do otrzymania dotacji 2500 zł. Jeżeli uda nam się nabyć model z drugiej ręki za cenę 3000 zł otrzymamy połowę jego wartości, czyli 1500 zł.

Czy warto skorzystać z dofinansowania na rowery elektryczne?

Oczywiście, że tak! Jeżeli jesteśmy uprawnieni do otrzymania dotacji, to nic nie stoi nam na przeszkodzie, by z niej skorzystać. Kwota dofinansowania może pozwolić nam na kupienie nieco lepszego modelu, czy w ogóle ułatwić decyzję o zakupie roweru z napędem elektrycznym. Nie ma ograniczeń co do modelu – możemy kupować rowery elektryczne damskie, rowery elektryczne męskie, o różnych charakterach i przystosowane do rozmaitych tras.

Decydując się na zakup w profesjonalnym sklepie rowerowym otrzymamy poradę doświadczonego specjalisty, który pomoże nam wybrać jednoślad dostosowany do naszych oczekiwań. Rowery elektryczne sprawdzają nam się najlepiej, gdy są do nas właściwie dobrane, dlatego warto korzystać z usług miejsc takich jak BikeSalon. Rowery elektryczne Warszawa z pomocą specjalistów dobierzemy w sklepach stacjonarnych przy ulicy Wrocławskiej 25 i Ostrobramskiej 38b. Możemy w tych miejscach wybrać także wszystkie potrzebne nam dodatki – musimy jednak pamiętać, że cena akcesoriów nie wlicza się w dofinansowanie.

Rowery elektryczne są świetnym środkiem transportu na co dzień, dlatego ich dofinansowanie to świetny pomysł ze strony Radnych miasta Gdynia. Warto sprawdzić, czy mamy możliwość otrzymania dotacji, by na zakupie nowego roweru elektrycznego oszczędzić sporą kwotę.

Źródło: Sklep rowerowy www.bikesalon.pl

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.